Rakstiskā diskusija sāksies ar tiešraidi (plkst. 11.00-11.40 pēc Latvijas laika), kurā ar savu skatījumu un pieredzi dalīsies uzaicinātie eksperti: Eva Smuka-Stratenverta (Ewa Smuk-Stratenwerth) (SEED), Kata Gristija (Cath Gristy) (Izglītības studijas, Plimutas Universitāte) un Zoltans Hajdu (Zoltan Hajdu) (galvenais koordinators, Focus Eco Center - tbc), moderatores: Džīna Ebnere (Gina Ebner) un Kristīna Cieslaka (Christin Cieslak) (EAEA).
Mūsu vieslektori sniegs ieskatu lauku reģionu politikas un prakses jautājumos, kā arī diskutēs par pēdējo 20 gadu laikā notikušajām izmaiņām. Mēs apspriedīsim, kā agrākās pieejas ir ietekmējušas mūsu sabiedrību un kopīgās vērtības. Diskusijas laikā pētīsim, vai un kā ES cīnās vai varētu cīnīties par lauku reģionu attīstību.
Tiešraidei sekos moderēta rakstiska diskusija, kurā aicināti piedalīties visi EPALE kopienas biedri. Kritisks skats uz prakses piemēriem sniegs mums konkrētu ieskatu lauku mācību kopienu realitātē un tajā, kā labāk apzināties to stiprās puses un nākotnes vajadzības. Aicināsim atbildēt uz dažādiem jautājumiem, piemēram, par ko jūs domājat, kad runājat par "uz laukiem orientētu izglītības politiku"? Ar kādiem izaicinājumiem saskaras lauku reģionu kopienas, un ko mēs varam mācīties no tā, kā šīs kopienas pārvarējušas iepriekš sastaptos izaicinājumus? Aicinām ikvienu iesaistīties diskusijā šeit. Īpaši aicinām piedalīties dažādu Latvijas novadu un reģionu pārstāvjus, kam ir pieredze pieaugušo izglītības pakalpojumu sniegšanā vai saņemšanā. Dalība tiešsaistes diskusijā ir iespēja paust viedokli par svarīgu tēmu starptautiski atzītā platformā, kas pieejama 37 valstīs!
Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.