DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par akcīzes preču pretlikumīgas tirdzniecības piesegšanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) 2022. gada maija beigās Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura ilgstošā laika periodā pieņēmusi kukuļus, lai tādējādi piesegtu akcīzes preču pretlikumīgu tirdzniecību, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Vienlaikus IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim privātpersonām.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka VP amatpersona, kuras dienesta pienākumos savulaik ietilpa ar akcīzes nodokli apliekamu preču pretlikumīgas tirdzniecības apkarošana, ilgstošā laika periodā pēc pieprasīšanas regulāri saņēma kukuļus no privātpersonām, kuras nodarbojās ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti, lai tādējādi netiktu fiksēts minētais likumpārkāpums normatīvajos aktos noteiktā kārtībā. Pirmstiesas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka VP amatpersonai kopumā kukulī tika nodota skaidra nauda vairāk nekā 8000 eiro vērtībā.

Veicot izmeklēšanas darbības, IDB noskaidroja, ka divas no trim privātpersonām, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, veica pretlikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu, pārvadāšanu un realizēšanu, kā arī iegādājās, glabāja un pārvadāja psihotropās vielas lielā apmērā realizācijas nolūkā. Vienlaikus IDB noskaidroja, ka VP amatpersona, kā arī divas privātpersonas legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VP amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļņemšanu, Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu (NILL) lielā apmērā. Attiecībā pret divām no trim privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 323.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – kukuļdošanu, Krimināllikuma 221.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju, kā arī par Krimināllikuma 2531.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā. Vienlaikus pret divām privātpersonām rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - NILL lielā apmērā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU