DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma
1
1

Vidzemes apgabaltiesas tiesneši norāda uz nepieciešamību stiprināt tiesnešu palīgu kvalifikāciju

Pirmdien, 30. maijā, Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs un Tieslietu padomes priekšsēdētāja vietniece Dzintra Balta tikās ar Vidzemes apgabaltiesas tiesnešiem, lai pārrunātu aktuālos Tieslietu padomes un tiesu darba jautājumus.

Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs informēja Vidzemes apgabaltiesas tiesnešus par Tieslietu padomes apstiprināto stratēģiju 2021.-2025. gadam un Tieslietu padomes plānotajiem darbiem šajā gadā. “Tieslietu padome ir tiesu varas reprezentējošs orgāns, tāpēc ir jāstiprina Tieslietu padomes kapacitāte, kā arī jāuzlabo tiesnešu pašpārvaldes institūciju darbs,” uzsvēra A. Strupišs.

Ar tiesnešiem tika pārrunāti iespējamie uzlabojumi, lai efektivizētu tiesnešu pašpārvaldes institūciju darbu, tai skaitā arī to locekļu ievēlēšanas procesu. Vienlaikus Tieslietu padomes locekļi ar tiesnešiem apsprieda kārtību, kā norit jauno tiesnešu atlase.

Vidzemes apgabaltiesas tiesneši izteica nepieciešamību stiprināt tiesnešu palīgu kvalifikāciju, kā arī to, ka jādiskutē par esošās tiesu darbinieku novērtēšanas sistēmas lietderīgumu.

Tieslietu padomes locekļi ar tiesnešiem arī pārrunāja nepieciešamību komunicēt un informēt sabiedrību par nozīmīgu spriedumu pieņemšanu.

Apspriežot e-lietas funkcionalitāti, tiesneši norādīja, ka ir vajadzīgi būtiski e-lietas darbības uzlabojumi.

Tieslietu padome piedalās tiesu sistēmas politikas un stratēģijas izstrādē, kā arī tiesu sistēmas darba organizācijas pilnveidošanā. Tāpēc, lai nodrošinātu kvalitatīvu un nepastarpinātu dialogu ar tiesu varu, Tieslietu padomes locekļi ir ieplānojuši vairākas reģionālās vizītēs uz tiesām.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU