DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Pašvaldību un NVO jaunatnes jomas pārstāvjiem plašas starptautisku un vietēju mācību iespējas

Publicitātes foto

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē par pašvaldību un nevalstisko organizāciju jaunatnes jomas pārstāvjiem, pedagogiem, kā arī jauniešiem pieejamām plašām mācību un citu aktivitāšu iespējām maijā un jūnijā.

Vasara ir lieliska iespēja jauniešiem ārpus skolas neformālā veidā gūt jaunas prasmes, kontaktus un zināšanas. Tiem, kuri vēlas rakstīt projektus vai doties jauniešu apmaiņas projektos, īstenot savu jauniešu līdzdalības projekta ideju un izmantot citas Eiropas Savienības programmu iespējas - no 4. līdz 5. augustam JSPA organizēs ikgadējo vasaras festivālu jauniešiem “Projektu nakts”. Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja radoši kopā ar citiem vienaudžiem pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, attīstīt savas idejas un dibināt starptautiskus kontaktus, tiekoties ar citu valstu pārstāvjiem. Reģistrēšanās “Projektu nakts” pasākumam līdz 1. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu. Plašāka informācija un pasākuma programma būs skatāma jaunatne.gov.lv. Seko līdzi un nepalaid garām informāciju, piesakoties saņemt jaunumus e-pastā.

Savukārt jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā – iesakam ieskatīties www.pieredzet.lv. Tur šobrīd, periodā no 1. maija līdz 31. augustam, pieejams 61 piedāvājums brīvprātīgam darbam tādās valstīs kā Portugālē, Spānijā, Francijā, Itālijā, Turcijā, u.c. Arī tēmas piedāvājumiem ir daudzveidīgas un katram ir iespēja atrast sev saistošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida projektiem, līdz kultūras mantojuma un brīvprātīgā darba projektiem izglītības iestādēs. Iedvesmai brīvprātīgā darba un citu jauniešu projektu pieredzes stāstus var lūkot jaunatne.gov.lv sadaļā ”Pieredze”.

Iespējas jaunatnes jomas pārstāvjiem ārzemēs

Iespējas Latvijā un tiešsaistē

  • 25. maijā plkst. 15:00 JSPA organizēs ceturto vebināru ciklā “Jaunieši nemiera laikos” - “Kā jauniešiem veidot starpkultūru dialogu?”. Vebināram nepieciešams iepriekš reģistrēties šeit. Tāpat aicinām noskatīties iepriekš īstenotā vebināra “Ko jauniešiem darīt nemiera laikos? Brīvprātīgais darbs un pilsonskā līdzdalība” ierakstu šeit: https://youtu.be/azeQskVeuHk
  • No 7. līdz 10. jūnijam Valmierā pedagogiem plānotas starptautiskas eTwinning mācības par āra pedagoģiju. Dalībai mācībās aicināti pieteikties pirmsskolas pedagogi ar angļu valodas zināšanām. Pieteikšanās līdz 23. maija plkst. 9:00, aizpildot tiešsaistes anketu.
  • JSPA Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros līdz 23. maijam aicinām pieredzējušus eTwinning projektu īstenotājus pieteikties atlasei, lai kļūtu par Latvijas eTwinning vēstniekiem. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa pieejama šeit.
  • No 9. maija programmas “Erasmus+” dalīborganizācijas aicinātas pieteikt savu pasākumu #ErasmusDienām2022 (#ErasmusDays), kas notiks 2022. gada 13.-15. oktobrī. Plānoto pasākumu aicinām reģistrēt īpašā tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu, bet komunikācijai sociālajos tīklos izmantot mirkļbirku #ErasmusDays2022.

JSPA regulāri papildina informāciju par vietēja un starptautiska mēroga mācībām un citām pilnveidošanās iespējām, aktuālos jaunumus publicējot tīmekļa vietnē jaunatne.gov.lv sadaļā Pasākumi. Aicinām sekot līdzi informācijai mājaslapā, vai arī izmantot iespēju pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā: https://jaunatne.gov.lv/sakumlapa/piesakies-jaunumiem/.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU