DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Putnu dienās aizvadīts vairāk nekā 30 tematisku pasākumu

FOTO: Lubāna mitrāja informācijas centrs

Piedaloties vairāk nekā 1200 dalībniekiem 35 pasākumos, noslēgušās tradicionālās gājputnu sagaidīšanas Putnu dienas 2022, kuras aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība rīkoja sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem.

“Lai arī lielākā daļa pasākumu norisinājās pirmajā aprīļa nedēļas nogalē, tomēr redzam, ka visu aprīli dažādās Latvijas vietās turpinājās ar putnu tematiku saistīti pasākumi, tostarp lekcijas, putnu būru darbnīcas, putnu spēles, pat putnu veidošana papjēmašē tehnikā, izziņas pastaigas dabā, putnu vērošanas pārgājieni un braucieni ne tikai autobusos, bet arī ar velosipēdiem dažādās vietās Latvijā,” stāsta Putnu dienu 2022 koordinators ornitologs Andris Dekants.

Turklāt putnu dienu mēnesī, 14. aprīlī, pirmo reizi Latvijā novērota arī viena jauna putnu suga – gredzenpīle Aythya collaris, kuru Sātiņu zivju dīķos Saldus novadā novēroja putnu vērotājs Māris Jaunzemis. Savukārt interesantākos novērojumus portālā Dabasdati.lv aprīlī ziņojis putnu vērotājs Edgars Smislovs, kuram izdevies novērot Stejnegera pīli, kas ir otrais šīs sugas novērojums Latvijā; krāšņo pūkpīli, kas ir piektais šīs sugas novērojums Latvijā, un mazo zosi, kas ir divdesmit piektais šīs sugas novērojums Latvijā.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā dodot savu ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē un palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv.

Putnu dienu 2022 organizatorisko darbu finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Putnu dienas organizēja un atbalstīja Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, putnu māju ražotne “Simbaro”, veikals putnotājiem Motacilla.lv, maizes ceptuve “Lāči”, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas māja Liepājā, atpūtas vieta “Remeši” Babītes ezera krastā, Lubāna mitrāja informācijas centrs, dabas draugu centrs “Dadzis”, Lendžu pagasta pārvalde, Ludzas Novadpētniecības muzejs, Latvijas Sarkanā krusta Krāslavas novada komiteja, Raiņa muzejs “Tadenava”, pārvadājumu uzņēmums Vedam.lv, LOB Rīgas, Jūrmalas, Cēsu, Madonas, Litenes vietējās grupas un citi sadarbības partneri.

Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk nekā 800 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU