DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, lai uzņēmums varētu piedalīties iepirkuma konkursā

Iekšējās drošības birojs Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai šā gada aprīļa sākumā nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kāda uzņēmuma valdes locekli par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu par finanšu līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju, lai tādējādi uzņēmēja pārstāvētais uzņēmums varētu piedalīties Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IC) rīkotajā videonovērošanas sistēmas iepirkuma konkursā.

Iekšējās drošības birojs pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētā uzņēmuma valdes loceklis apzināti sniedza nepatiesas ziņas kredītiestādei par uzņēmumam piesaistīto norēķinu kontu patiesā labuma guvēju, kā arī valsts institūcijai - par uzņēmuma patiesā labuma guvēju, lai tādējādi, atbilstoši likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā nosacījumiem, uzņēmēja pārstāvētais uzņēmums varētu piedalīties IC  rīkotajā videonovērošanas sistēmas iepirkumā.

Par uzņēmuma valdes locekļa iespējami veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 195.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – apzināti nepatiesu ziņu sniegšana par finanšu līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju – izdarīšanu. Vienlaikus šī kriminālprocesa ietvaros ir uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam, kā interesēs iespējamo noziedzīgu nodarījumu izdarīja tā valdes loceklis, un šis process kopā ar krimināllietas materiāliem ir nodots prokuratūrai.

Jāatzīmē, ka Iekšējās drošības birojs iepriekš minēto kriminālprocesu izdalīja atsevišķā lietvedībā no cita kriminālprocesa, kurā šā gada martā tika noslēgta pirmstiesas izmeklēšana un kriminālprocess tika nosūtīts Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par Iekšlietu ministrijas Informācijas centra amatpersonu iespējami izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem videonovērošanas sistēmas iepirkuma procedūrā.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā ceturksnī kompetences ietvaros ir uzsācis 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 17 noziedzīgi nodarījumi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU