DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs: Latvijas drošības interesēs ir pastāvīga ASV militārā klātbūtne

2022. gada 7. martā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā uzņēma Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valsts sekretāru Entoniju Blinkenu (Antony Blinken). Amatpersonas pārrunāja drošības situāciju reģionā, Krievijas karu pret Ukrainu, kā arī jautājumus saistībā ar energoresursu piegāžu diversifikāciju Baltijas valstu reģionā.

E. Rinkēvičs pateicās ASV par Latvijas teritorijā papildu izvietotajiem spēkiem un apliecināja Latvijas kā uzņemošās valsts gatavību nodrošināt visu nepieciešamo atbalstu. Tāpat ministrs aicināja pagarināt ASV spēku un spēju klātbūtni Baltijas valstīs, nodrošinot pretgaisa un pretraķešu aizsardzības sistēmas. “Mēs augstu novērtējam ASV līderību un stingro atbalstu NATO austruma flanga aizsardzībā un nostiprināšanā. Latvijas un Baltijas valstu drošības interesēs ir pastāvīga ASV militārā klātbūtne,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Krievijas karam pret Ukrainu būs nopietnas ilgtermiņa sekas visas Eiropas drošībā un aizsardzībā. 

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka ir jāturpina spēcīgs un koordinēts starptautisks diplomātiskais, politiskais un ekonomiskais spiediens pret Krieviju.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par operatīvo sankciju koordināciju starp Eiropas Savienību un ASV, kam ir jāierobežo Krievijas finansiālās iespējas turpināt agresiju. Ministrs arī pauda atbalstu pasākumiem, lai ierobežotu Krievijas dezinformācijas kampaņu par karu Ukrainā. “Svarīgi panākt, lai Krievijas iedzīvotājiem būtu pieejama alternatīva, cenzūras centieniem nepakļauta informācija ar globālo sociālo tīklu, piemēram, YouTube, Facebook un citu digitālo platformu starpniecību,” sacīja ministrs.

Runājot par enerģētisko neatkarību, E. Rinkēvičs akcentēja darbu energoresursu piegāžu diversifikācijas jomā. Latvija strādā, lai palielinātu gāzes piegādes no Klaipēdas sašķidrinātās gāzes (LNG) termināļa un varētu pilnībā atteikties no Krievijas gāzes. Ministrs informēja, ka tiek strādāts, lai izveidotu stratēģiskās gāzes rezerves, taču ir būtiski veicināt sadarbību arī ar LNG piegādātajiem, tostarp ASV.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU