DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Informācija par laulību ceremoniju norisi no 1. marta

FOTO: Freepik

Tieslietu ministrija informē par laulību ceremoniju norises kārtību pēc ārkārtējās situācijas beigām no 2022. gada 1. marta līdz 31. martam.

No 1. marta laulības ceremonijas norises laikā dzimtsarakstu nodaļas telpās vai baznīcā nepieciešams ievērot šādas epidemioloģiskās drošības prasības:

  • iekštelpās – var reģistrēt laulību, lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci. Pieļaujamais cilvēku skaits ir līdz 250 personām, ņemot vērā ceremonijas norises vietas platību un prasību nepieļaut drūzmēšanos;
  • ārtelpās – var reģistrēt laulību, ievērojot 2 metru distanci līdz 250 personām.

Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka laulību ceremonija var noritēt gan ar, gan bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaudes, ja abas drošības vides ir fiziski norobežotas un tajās esošās apmeklētāju plūsmas nepārklājas visā ceremonijas norises laikā. Tāpat pasākums var noritēt arī tikai epidemioloģiski nedrošā vidē vai tikai epidemioloģiski drošā vidē.

Vienlaikus kāzu svinībās (privātā pasākumā) atļauts pulcēties līdz 250 personām un sejas masku lietošana nav obligāta.

Pamatojums ierobežojumiem ir Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumi Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU