DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas gaisa telpa slēgta visiem lidojumiem, kas saistīti ar Krieviju un tās pilsoņiem

Papildu sestdien, 26.februārī, pieņemtajiem gaisa satiksmes ierobežojumiem šonakt valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” izdevusi jaunu aeronavigācijas informācijas paziņojumu, liedzot Latvijas gaisa telpu izmantot tiem gaisa kuģiem, kuri ir saistīti ar Krieviju, tās juridiskajām vai fiziskajām personām.

Par šādu Eiropas Savienības (ES) gaisa telpas izmantošanas aizliegumu vakar nolēma Eiropas Padome. Tas nozīmē, ka Latvijas gaisa telpu aizliegts izmantot visiem Krievijas pilsoņiem, kuri tieši vai netieši kontrolē gaisa kuģi, neatkarīgi no valsts, kurā gaisa kuģis ir reģistrēts.

Eiropas Padome pieņēmusi lēmumu, reaģējot uz Krievijas plaša mēroga militāra agresiju pret Ukrainu un ņemot vērā Krievijas iespējamo turpmāko rīcību, kas var radīt apdraudējumu ES un tās iedzīvotājiem.

Noteiktie ierobežojumi skar visa veida lidojumus, tostarp arī lidojumus, kas tiek veikti ES robežās un ir saistāmi ar Krievijas pilsoņu vai to kontrolētu uzņēmumu darbību. Līdz ar to dalībvalstu līmenī tiek pastiprināta lidojumu uzraudzība, vērtējot gan gaisa kuģa reģistrācijas valsti un īpašuma tiesības, gan arī lidojuma nolūku. Primāru lidojumu uzraudzību atbilstoši ES regulējuma prasībām nodrošina Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācija jeb Eirokontrole. Dalībvalstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji, tostarp arī Latvijā, saņem Eirokontroles apstiprinātus lidojuma plānus.

Iepriekš ziņots, ka Latvijas gaisa telpa ir slēgta komerclidojumiem ar Krievijā reģistrētiem pārvadātāju gaisa kuģiem no pusnakts uz 2022. gada 27. februāri.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU