DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Valdība piešķir finansējumu VKKF biļešu kompensācijas programmas 6. kārtas finansēšanai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai turpinātu atbalstu Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem, kompensējot izmaksas, kas radušās, atdodot naudu skatītājiem par biļetēm uz ārkārtējās situācijas laikā atceltajiem kultūras pasākumiem vai epidemioloģisko drošības pasākumu izpildes nodrošināšanai anulētajām biļetēm uz kultūras norisēm, valdība 15. februārī lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 1 020 044 eiro.

Atbalsts 1 008 428 eiro apmērā tiks izmaksāts Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas „Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija” 6.kārtā izvērtētajiem un atbalstītajiem pieteikumiem; par 11 616 eiro VKKF nodrošinās mērķprogrammas 6. un 7. kārtas pieteikumu (pamatojošo dokumentu) izvērtēšanu.

VKKF jau izsludinājis pieteikumu pieņemšanu mērķprogrammas „Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija” 7.kārtā, kurā kultūras pasākumu rīkotāju pieteikumi tiek gaidīti līdz š.g. 25. februāra plkst. 12:00.

Jau ziņots, ka atbalsts par skatītājiem atdotajām biļetēm uz pasākumiem, kas atcelti ārkārtējās situācijas laikā (no 2021. gada 11. oktobra līdz 2022. gada 28. februārim, biļešu naudas izmaksu veicot līdz 2022. gada 30. jūnijam), tiek veikts 80% apmērā no biļešu cenas un var tikt saņemts šādos gadījumos:

  • par ārkārtējās situācijas laikā atceltajiem pasākumiem par biļetēm, kas pārdotas līdz 2022. gada 6. janvārim;
  • par publisku pasākumu norises aizliegumu laikā no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada 15. novembrim (atcelto pasākumu biļetēm, kas pārdotas līdz 2021. gada 20. oktobrim);
  • par ārkārtējās situācijas laikā notiekošu pasākumu biļetēm, kas pārdotas līdz 2022. gada 6. janvārim un pasākumu rīkotāji skatītājiem anulējuši biļeti samazinātā skatītāju skaita dēļ, lai kultūras norises telpā nodrošinātu epidemioloģiskās drošības prasības.

Šobrīd publisko pasākumu norises ierobežojumi, kas noteikti normatīvajā regulējumā1, būtiski ietekmē kultūras un izklaides pasākumu rīkotājus un apmeklētājus.

Jau ziņots, ka laika posmā no 2021. gada 11. oktobra līdz 2021. gada 21. oktobrim publiskie pasākumi nevarēja pulcēt vairāk kā 1 000 apmeklētājus, papildus nosakot prasības attiecībā uz sēdvietu izkārtojumu un personalizāciju, kā arī nosakot nodrošināmo platību vienam apmeklētājam pasākumos bez sēdvietām. Publisko pasākumu norise no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada 15. novembrim tika aizliegta, bet pēc tam atjaunoti sākotnējie nosacījumi, vienlaikus, samazinot pieļaujamo apmeklētāju skaitu no 1 000 uz 500 un aizliedzot pasākumu norisi, kas nenorisinās sēdvietās.

Šobrīd ir spēkā norises ierobežojumi kultūras pasākumiem, nosakot, ka var notikt tikai kultūras pasākumi ar fiksētām sēdvietām. Atkarībā no skatītāju zāles konfigurācijas faktiskā ietilpība ir ap 40-60%, ņemot vērā to, ka sēdvietas jāizkārto pamīšus pa divām, starp tām paredzot vismaz divas brīvas sēdvietas. Līdz ar to kultūras pasākumu organizēšana daudziem kultūras norišu organizatoriem joprojām ir ekonomiski neizdevīga, ņemot vērā, ka, saskaņā ar nozares sniegto informāciju, pie pasākuma aizpildījuma, kas ir tuvs 100%, organizators var gūt 5% līdz 20% peļņu no pasākuma rīkošanas, savukārt, organizējot pasākumu pie apmēram 50% aizpildījuma, pasākums nes zaudējumus. Organizatori ir spiesti atcelt pasākumus, kuru norise bija plānota no 2022. gada 11. janvāra līdz 2022. gada 28. februārim.

1 Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr.662 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” un Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums Nr.720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. Iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

 

 

 

 

 

 Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot 
Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI