DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. janvārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Rīgas Tehniskās universitātes profesoram Viktoram Mironovam pasniegta Pasaules Intelektuālā īpašumu organizācijas medaļa.

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Viktoram Mironovam Pasaules Intelektuālā īpašumu organizācijas (WIPO) medaļa tika pasniegta par viņa izcilajiem un inovatīvajiem pētījumiem pulvermetalurģijas, materiālu impulsu apstrādes tehnoloģiju, kompozītmateriālu un citās jomās. Starptautiskajam apbalvojumam profesoru rekomendēja Patentu valde un Latvijas Zinātņu akadēmija.

V. Mironovs ir Rīgas Tehniskās universitātes profesors, habilitētais inženierzinātņu doktors, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta Pulvermateriālu zinātniskās laboratorijas vadītājs.

Profesors ir autors 430 zinātniskajām publikācijām, tajā skaitā 10 monogrāfijām, 145 autorapliecībām par PSRS izgudrojumiem, 34 Latvijas patentiem un 3 Eiropas patentiem. Viņa vadībā tika sagatavota un izdota triju sējumu (1983, 1985, 1988) četrvalodīgā (krievu-latviešu-vācu-angļu) būvmašīnu, metināšanas un mašīnu detaļu terminu Ilustrētā vārdnīca. 1982. gadā V. Mironovs ieguva titulu Latvijas Republikas godātais izgudrotājs.

V. Mironovs nodarbojas arī ar ekoloģijas un vides aizsardzības jautājumiem. Kopā ar kolēģiem viņš ir izstrādājis feromagnētiskos sorbentus, lai varētu attīrīt ūdeni no dažādiem naftas produktiem; izveidojis elektromagnētisko elevatoru pulvermateriālu pārvietošanai, jaunus materiālus un izstrādājumus no kompozītiem.

“Man ir patiess gandarījums par augsto novērtējumu, vēlos pateikties par atbalstu un lielisko sadarbību saviem kolēģiem, visai Rīgas Tehniskās universitātes saimei, kā arī sadarbības partneriem no industrijas. Tāpat vēlos iedrošināt arī jaunos zinātniekus būt aktīviem un patentēt savus izgudrojumus. Patenta formula ir kā dzeja - dažreiz tas piedzimst uzreiz, bet dažreiz pēc ilgām pārdomām, taču rezultāts sniedz patiesu gandarījumu.”, pauž V. Mironovs.

WIPO starptautiskais apbalvojums tiek piešķirts par būtisku ieguldījumu un inovatīvu darbību, veicot nozīmīgus pētījumus un radot izgudrojumus. To pasniedz personām, kurām ir (vai ir pieteikts) izgudrojuma patents, vai derīgais modelis. Šo apbalvojumu ieviesa 1979.gadā, lai stimulētu radošu un inovatīvu darbību visā pasaulē un atzītu izgudrotāju ieguldījumu nacionālajā bagātībā un attīstībā. Kopš medaļas izveidošanas, tā tiek pasniegta jau 130 valstīs.

Iepriekš WIPO medaļu zinātniekiem no Latvijas saņēmuši: 2015.gadā Transporta un sakaru institūta docents, Dr.sc.ing. Jurijs Roļiks, 2017.gadā SIA “Baltrotors” galvenais konstruktors Andris Martinsons, 2018.gadā Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs, SIA “Catri” un SIA “Jūras Krasti” valdes priekšsēdētājs Aldis Eglājs, 2019.gadā RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvražošanas institūta vadošais pētnieks Videvuds-Ārijs Lapsa, 2020. gadā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Lietišķās ķīmijas institūta direktors, profesors Dr.habil.chem Valdis Kampars.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI