DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Nedēļas nogalē vairākos vakcinācijas centros bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19

Publicitātes foto

Turpinot vecākiem un bērniem ērtu vakcinācijas pakalpojuma saņemšanu, šajā nedēļas nogalē vairākos novadu vakcinācijas centros bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19.  Arī Rīgā brīvdienās vakcinācijas centrā ATTA bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19. Vakcinācijas centros, kas nodrošina šo pakalpojumu, tiks nodrošināta atsevišķa plūsma bērnu vakcinācijai.

Rīga

  • 29. janvārī no plkst.10:00 līdz 17:00 ATTA Centre.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

 

Liepāja

  • 28. janvārī no plkst. 15:00 līdz 17:00 Liepājas Latviešu biedrības nama vakcinācijas centrā.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

  • 29.janvārī no plkst. 10:00 līdz 14:00 un otrdien.

Pieraksts pa tālruni 27808069, kā arī brīvās rindas kārtībā.

 

Jelgava

  • 29.janvārī no plkst. 14:00 līdz 18:00 Zemagles olimpiskajā centrā.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

Valmiera

  • 30. janvārī no plkst. 10:00 līdz 13:00 Valmieras kultūras centrā.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

Balvi

  • 29. janvārī no plkst. 13:00 līdz 15:00 vakcinācijas centrs Balvu kultūras un atpūtas centrā Brīvības ielā 61.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

Bauska

  • 29. janvārī no plkst.9:00 līdz 13:00 VCA “Bauska” vakcinācijas centrā Dārza iela 12a.

Pieteikšanās pa tālruni 8828, epoliklinika.lv, kā arī izmantojot brīvās rindas iespēju.

Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācija pret Covid-19 Latvijā tika uzsākta 15. decembrī. Līdz 25. janvārim potes ir saņēmuši vairāk kā 6513 bērni, kas ir 4,6% no iedzīvotājiem šajā vecuma grupā.  Saskaņā ar Imunizācijas Valsts padomes rekomendācijām vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām.

Bērnu vakcinācija notiek vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē. Līdzi jāņem šādi dokumenti: bērnam – pase vai personas apliecība (ja ir), vecākiem vai likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu - ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara.

Vakcinācijas sertifikāts bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs izmantojams 15.dienā pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas. To bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis varēs lejupielādēt vietnē https://covid19sertifikats.lv/. Ja vecāki izvēlas veikt bērnu vakcināciju pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, pieteikt bērnu vakcīnai var vecāki vai likumiskie pārstāvji pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādē, kā arī  zvanot 8989. Pirms tam aicinām pārliecināties, vai ģimenes ārsta praksē vai ārstniecības iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech bērnu vakcīna Comirnaty. Par to pārliecināties var šeit: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/bernu-vakcinacija.

Kā jebkuriem citiem medikamentiem, arī katrai Covid-19 vakcīnai, tostarp arī bērniem paredzētajai, pirms izmantošanas Eiropas Savienībā jāatbilst stingrām kvalitātes, drošuma un efektivitātes pierādījumu prasībām. Gan pieaugušo, gan bērnu vakcīnas pret Covid-19 ir drošas, pārbaudītas un stiprina imunitāti cīņā ar kovidu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU