DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

NVA un EURES tiešsaistes darba dienā “Darbs un karjera Latvijā’’ piedalījās 50 darba devēji, darba meklētājiem piedāvājot 805 vakances

Šī gada 1. decembrī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES Eiropas darba dienu platformā rīkoja tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”. Pasākuma skatījumu skaits tīmeklī pārsniedza 30 tūkstošus.

Latvijas darba devēji darba meklētājiem tiešsaistes darba dienā piedāvāja 805 brīvas darbavietas. Pasākumā piedalījās 50 Latvijas uzņēmumi un iestādes, to vidū “Air Baltic Corporation”, “Benu Aptieka Latvija”, “Cabonline Customer Service Latvia”, “Caljan LSEZ”, “Circle K Latvia”, “Clarity Labs”, “Daugavas Biznesa Centrs”, “Dinair Filton”, “Entain Latvia”, “Ernst & Young Baltic”, “EVA-SAT”, “G4S Latvia”, “GroGlass”, “Health Institute”, “Heisterkamp Transport Latvija”, “Kesko Senukai Latvia”, “Kronospan N Riga”, “Lat Eko Food”, “LatIgma”, “Latvijas dzelzceļš”, “Latvijas Pasts”, “Lidl Latvija”, Lidosta "Rīga", “Lindstrom”, “Liko-R”, “Marine Systems”, “Maxima Latvija”, “Optimera Latvia”, “Orkla Biscuit Production”, “Orkla Latvija”, “Pasažieru vilciens”, “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca”, “Printful”, “Puratos Latvia”, “ScienceSoft”, “Skandi Motors”, “Tesla”, “Transcom Worldwide Latvia”, “Vervo”, “Via 3L Latvia”, “Viada Latvija”, “Volburg” un citi.

Savus profilus Eiropas darba dienu platformā bija izveidojuši 785 darba meklētāji gan no Latvijas, gan no Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Grieķijas un citām Eiropas valstīm. Reģistrējušies darba meklētāji pārsvarā bija augstas kvalifikācijas speciālisti ar maģistra vai bakalaura grādu, viņiem bija vairāk nekā piecu gadu darba pieredze. Darba intervijas notika tiešsaistē, izmantojot datoru vai mobilo ierīci ar interneta pieslēgumu. Tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā” bija lieliska iespēja piesaistīt Latvijas uzņēmumiem arī tos mūsu valsts piederīgos speciālistus, kuri šobrīd dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijā.

Ikviens tiešsaistes darba dienas dalībnieks un skatītājs varēja saņemt arī nozaru ekspertu un valsts iestāžu speciālistu konsultācijas par darba un dzīves apstākļiem Latvijā, darba līguma veidiem, uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, sociālajām garantijām un citiem jautājumiem. Pasākuma laikā Eiropas darba dienu platformas apmeklētāji publiskajā čatā bija iesūtījuši 155 ziņas ar jautājumiem, uz kuriem atbildēja EURES konsultantu komanda.

Lai sniegtu atbalstu Latvijas darba devējiem vajadzīgo darbinieku piesaistē, bet darba meklētājiem piemērota darba atrašanā, NVA regulāri rīko tiešsaistes darba dienas un citus darba devēju un darba meklētāju satikšanās pasākumus.

Uzziņai:

  • Eiropas darba dienu platforma www.europeanjobdays.eu ir izveidota 2013.gadā, to koordinē Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls EURES un Eiropas Komisija.
  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un partneru sadarbības tīkls, tā galvenais uzdevums – atbalsta sniegšana darba ņēmējiem un darba devējiem Eiropas darbaspēka mobilitātes jautājumos.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra un tās EURES konsultanti NVA filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Rīgā.

Ar EURES konsultantiem Latvijā var sazināties:

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU