DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. novembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš ar Merkeli pārrunā aktuālo situāciju uz ES ārējās robežas ar Baltkrieviju

Ministru prezidenta tikšanās ar Merkeli:

Trešdien, 10. novembrī, noslēdzās Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vizīte Berlīnē, kuras ietvaros viņš tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel) un citiem Vācijas politiķiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības (ES) aktuālos jautājumus, tostarp situāciju uz ES ārējās robežas ar Baltkrieviju.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tikšanās laikā ar Angelu Merkeli pārrunāja virkni aktualitāšu ES un starptautiskajā politikā, tostarp situāciju ar Covid-19 krīzi, elektroenerģijas cenu pieaugumu Eiropā un  tās lielo atkarību no gāzes importa, jo īpaši no  Krievijas. Liela uzmanība sarunā tika pievērsta notiekošajam uz ES ārējās robežas ar Baltkrieviju. Ministru prezidents uzsvēra, ka Baltkrievija īsteno valsts uzturētu cilvēku tirdzniecību, veicot hibrīdoperāciju pret ES, kas tieši skar gan Latviju, gan Lietuvu un Poliju. Vācijas kanclere pateicās Latvijai, Lietuvai un Polijai par ES ārējo robežu sargāšanu.

Sarunā ar Vācijas kancleri Ministru prezidents pateicās par viņas ieguldījumu Eiropas stabilitātē un izaugsmē 16 gadu garumā. K. Kariņš uzsvēra viņas lomu, nodrošinot vienotību ES līderu vidū un palīdzot Eiropai pārvarēt dažādas krīzes kancleres pilnvaru laikā. “Man ir bijis tas gods un arī gandarījums ar kancleri strādāt pēdējos trīs gadus un pārliecināties, ka viņas kompromisa mākslas pamatā ir izpratne, ka ir jāuzklausa visi viedokļi un jāņem vērā visu intereses, lai nonāktu pie laba risinājuma. Šodien gribu teikt - Angela, Tu mums pietrūksi pie Eiropadomes sanāksmju galda. Tomēr pārmaiņas ir politikas neatņemam sastāvdaļa, tādēļ mēs esam atvērti sadarbībai ar nākamo Vācijas kancleru,” kopīgajā preses brīdī pauda K. Kariņš.

Ministru prezidents trešdien Berlīnē bija ieradies atvadu vizītē pie A. Merkeles, kura noslēdz savu pilnvaru termiņu valdības vadītājas amatā. Tikšanās piedalījās arī Portugāles premjerministrs Antonio Kosta (Antonio Costa).

Darba vizītes laikā Berlīnē Ministru prezidents tikās arī ar Bundestāga Kristīgo demokrātu savienības/Kristīgi sociālās savienības (CDU/CSU) parlamentārās grupas vadītāju Ralfu Brinkhausu (Ralph Brinkhaus), Zaļo partijas priekšsēdētājiem Analēni Bērboku (Annalena Baerbock) un Robertu Hābeku (Robert Habeck), kā arī Brīvo demokrātu partijas līderiem. Šo tikšanos laikā tika pārrunātas Latvijas-Vācijas divpusējas attiecības, starptautiskās dienaskārtības jautājumi un aktuālā situācija uz ES ārējās robežas ar Baltkrieviju. Tāpat tika pārrunāta ES nākotne un citi aktuālie globālie izaicinājumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU