DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ārkārtējās situācijas laikā Rīgas pašvaldība izvērtēs braukšanas maksas atvieglojumu nepieciešamību sabiedriskajā transportā

Rīgas pilsētas izpilddirektors ārkārtējās situācijas laikā, vai, izvērtējot epidemioloģiskās drošības situāciju, ar rīkojumu varēs noteikt vai ierobežot tiesības izmantot saistošajos noteikumos noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā, tā trešdien, 27.oktobrī, Rīgas domes ārkārtas sēdē lēma deputāti.

Otrdien, 26.oktobrī, valdība lēma tomēr atļaut piemērot atlaides sabiedriskā transporta izmantošanai klātienē strādājošajiem kritiski svarīgajās nozarēs un izglītojamiem.

Līdz ar to, tuvākajā laikā tiks izdots pilsētas izpilddirektora rīkojums, kurš paredz atjaunot bezmaksas braucienus 1.-3.klašu skolēniem un speciālo izglītības programmu skolēniem, pašvaldības iestādēs strādājošajiem sociālās jomas darbiniekiem un mediķiem, kuriem atjaunos iepriekšos braukšanas maksas atvieglojumus, tāpat arī medicīnas jomas studentiem. Savukārt vakcinētajiem pedagogiem un izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem sabiedriskā transporta braucieni uz un no darba tiks kompensēti. Darbinieku skaitu noteiks katras konkrētās iestādes vadība.

Pašvaldība uzsver, ka ārkārtas situācijas mērķis ir samazināt cikvēku kustību un pulcēšanos, tai skaitā pārvietošanos sabiedriskajā transportā. Atlaides vai kompensācijas tiek piemērotas vien tiem, kam nav iespējas strādāt attālināti. Ja epidemioloģiskā situācija uzlabosies, tiks izskatīta iespēja atlaižu un kompensāciju piešķiršanu pārskatīt vēlreiz.

Savukārt no 15.novembra visiem vakcinētajiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kā arī 1.-12. klašu skolēniem atlaides tiks atgrieztas iepriekšējā apmērā.

Aizvadītajā nedēļā valdība lēma atcelt visas pašvaldības noteiktās braukšanas maksas atlaides, atstājot vien atlaides 1. un 2. grupas invalīdiem.

Rīgas domes vadība, saprotot, ka pilsētā ir daudz cilvēku, kas nodrošina iedzīvotājiem svarīgu pakalpojumu un darbu veikšanu, aizvadītajā piektdienā lēma, ka kompensēs sabiedriskā transporta izdevumus tiem pašvaldības izglītības, sociālo iestāžu vakcinētajiem u.c. darbiniekiem (ar sadarbspējīgu vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu vai uzsākuši vakcināciju), kuri mājsēdes laikā strādā klātienē un nodrošina kritiski nepieciešamo pakalpojumu nepārtrauktību.

Iestādes vadītājs, izvērtējot, kuri ir tie darbinieki, kuriem obligāti jāstrādā klātienē, lai nodrošinātu iestādes pakalpojuma nepārtrauktību, noteica nepieciešamo e-talonu skaitu. Iestāžu darbinieki var izmantot šos e-talonus, dodoties uz un no darba Rīgas sabiedriskajā transportā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU