DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Baltijas un Beniluksa valstis svinīgā pasākumā Briselē atklāj līgumu par augstākās izglītības kvalifikāciju automātisku atzīšanu

2021. gada 27.septembrī Briselē norisinās svinīgs pasākums saistībā ar parakstīto līgumu par augstākās izglītības kvalifikāciju automātisku atzīšanu starp Baltijas un Beniluksa valstīm. Svinīgajā pasākumā piedalīsies nozīmīgu starptautisko organizāciju pārstāvji no Eiropas Komisijas, Eiropas Padomes, UNESCO, Eiropas kvalitātes nodrošināšanas aģentūru reģistra (EQAR), Eiropas Universitāšu asociācijas, Eiropas Studentu apvienības un ENIC tīkla.

Līguma atklāšanas pasākumā no Latvijas piedalās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, V.E. Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Beļģijā Andris Razāns, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks – Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dr. Dmitrijs Stepanovs un Izglītības un zinātnes ministrijas nozares padomniece Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES Maija Zvirbule.

Līgums ir parakstīts starp Beļģijas Karalisti, ko pārstāv Flandrijas valdība, Franču kopienas valdību, Vāciski runājošās kopienas valdību, Igaunijas Republiku, Latvijas Republiku, Lietuvas Republiku, Luksemburgas Lielhercogisti un Nīderlandes Karalisti. Balstoties uz līgumu, augstākās izglītības kvalifikācijas tiks atzītas automātiski, bez jebkādām papildu procedūrām.

2021. gada 6. jūlijā valdībā tika izskatīts IZM sagatavotais informatīvais ziņojums "Par Līguma par augstākās izglītības kvalifikāciju automātisku atzīšanu parakstīšanas procedūru", pilnvarojot Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministri parakstīt līgumu. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas apstākļus un to, ka nenoteiktās situācijas dēļ ir grūti plānot līguma parakstīšanas pasākumu klātienē, līgums tika parakstīts, pusēm apmainoties vēstulēm (exchange of letters).

2019. gada 7. janvārī stājās spēkā Baltijas valstu līgums par augstākās izglītības kvalifikāciju automātisku akadēmisko atzīšanu. Beniluksa Ministru komitejas lēmumi 2015. un 2018.gadā noteica augstākās izglītības grādu automātisku savstarpēju vispārēja līmeņa atzīšanu visā Benilukss kopienā. 2019.gada 8.novembrī Baltijas un Beniluksa valstu izglītības ministri parakstīja Nodomu protokolu par līguma izstrādi augstākās izglītību kvalifikāciju automātiskai atzīšanai.

Diplomatzīšanā katrā valstī ir noteikta kompetentā iestāde, kas veic ārvalstīs izdotu diplomu atzīšanu un ir atbildīga par plašu informācijas apmaiņu, darbojoties ENIC/NARIC tīklā. Latvijā izglītības dokumentu ekspertīzi veic Akadēmiskās informācijas centrs.

Lai sekmētu augstākās izglītības un vidējās izglītības, un mācību kvalifikāciju, un ārvalstīs pavadītu mācību periodu rezultātu automātisku savstarpēju atzīšanu, Eiropas Savienības Padome 2018.gada 26.novembrī aicināja Eiropas Savienības dalībvalstīm attiecīgi rīkoties, lai līdz 2025. gadam panāktu augstākās izglītības kvalifikāciju automātisku atzīšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU