DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Nākamnedēļ “Pļavnieku” poliklīnikas apmeklētājus pārbaudīs ar ātrajiem antigēnu testiem

Lai nodrošinātu iespējami drošu pakalpojumu sniegšanu ārstniecības iestādē augstas saslimstības ar Covid-19 apstākļos, nākamā nedēļā no 27.septembra līdz 1.oktobrim Veselības centru apvienības poliklīnikā “Pļavnieki” tiks īstenots Veselības ministrijas un Veselības centru apvienības kopīgs pilotprojekts, kura laikā ārstniecības iestādes apmeklētājiem bez maksas tiks veikti ātrie antigēnu testi (RAT)*.

Covid-19 testa veikšana tiks piedāvāta visiem ārstniecības iestādes apmeklētājiem – gan nevakcinētām, gan vakcinētām personām, lai noskaidrotu, cik liels īpatsvars no iestādes apmeklētājiem, pašiem nezinot, ir inficējušies. Pēc testa veikšanas personām līdz rezultātu saņemšanai būs jāuzgaida aptuveni 15 līdz 20 minūtes. Ja tests rezultāts būs pozitīvs, tad tiks veikts kontroltests, kura rezultāti būs jāgaida mājas apstākļos. Negatīva testa rezultāta saņēmēji savukārt varēs doties uz plānoto ārstniecības pakalpojumu saņemšanu.

Pilotprojekta mērķis ir noteikt Covid-19 izplatību ambulatoro ārstniecības iestāžu apmeklētāju vidū. Tas ir būtiski, lai iestāde varētu organizēt drošu pakalpojumu sniegšanu apmeklētājiem un mazinātu inficēšanās iespējas tieši ārstniecības iestādēs, kur ikdienā pulcējas liels iedzīvotāju skaits. Veselības aprūpes papkalpojumus varēs saņemt arī  personas, kuras pilotprojekta piedāvājumu izmantot nevēlēsies.

Veselības ministrija pateicas Veselības centru apvienībai par gatavību īstenot minēto pilotprojektu un aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem, tādējādi veicot ieguldījumu drošāku ārstniecības pakalpojumu sniegšanā ikvienam pacientam.

* Ātrie antigēnu testi ir ērti izmantojami iedzīvotāju masveida testēšanā vai skrīningā, ļaujot identificēt personas, kuras ir visinfekciozākās un potenciāli varētu izplatīt vīrusu lielam skaitam citu cilvēku.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU