DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas sportistiem un treneriem pasniegtas naudas balvas par augstiem sasniegumiem sportā

FOTO: Renārs Koris

Rīgas pašvaldībā sumināti galvaspilsētas sportisti un treneri par augstiem sasniegumiem 2020. gadā un par teicamu dalību Tokijas Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs, naudas balvās piešķirot kopsummā 73 574 eiro.

“Pagājušais gads un šīs olimpiskās spēles Latvijas galvaspilsētai ir atnesušas lielu lepnumu, un par to varam pateikt paldies tieši jums! Jūs pierādījāt, ka rīdzinieki joprojām ir pasaules elites līmeņa atlēti. Esat iedvesmojuši uz ticību saviem spēkiem Rīgas jauniešus, kuri vēl tikai domā par sportistu karjeru. Ceru, ka ar šodienas naudas balvām spējam dot nelielu pienesumu sporta attīstībā. Vienlaikus galvenais sporta attīstības virzītājs ir un paliekat jūs, jūsu pašaizliedzība, drosme, sistēmiskais darbs, talants un izturība. Un par to paldies no visas sirds un desmitkārt, Rīgai ir tiešām ar jums paveicies!”, sveicot sportistus un trenerus, uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Pašvaldības naudas balvas saņēma skeletonists Krists Netlaus par 1. vietu IBSF Eiropas kausa izcīņas posmā Siguldā, Dārta Estere Zunte par 2. vietu IBSF Eiropas kausa izcīņas posmā Siguldā un Endija Lāsma Tērauda par 3. vietu IBSF Pasaules kausa izcīņas posmā Siguldā, kā arī sportistu treneri – Gints Dzērve un Linda Ozola. Par 2. vietu Eiropas U17 čempionātā boksā naudas balvu saņēma bokseris Ņikita Gorbunovs un viņa treneris Iļja Žilinskis. Savukārt par 3. vietu Eiropas kadetu karatē čempionātā naudas balva tika pasniegta karatistam Artjomam Jermolajevam un sportista trenerim Ruslanam Sadikovam. Pašvaldības naudas balva tika arī sporta vingrotājai Elīnai Vihrovai par 5. vietu 33. Eiropas čempionātā sporta vingrošanā vingrojumā uz baļķa, kā arī viņas trenerim Igoram Vihrovam.

Šogad patiess prieks par galvaspilsētas sportistiem, kas teicami pārstāvēja gan savu pilsētu, gan valsti Tokijas Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs. Pašvaldība naudas balvas tika pasniegtas vieglatlētei Diānai Dadzītei par izcīnīto sudraba medaļu diska mešanā un bronzas medaļu šķēpmešanā Tokijas Paralimpiskajās spēlēs, kā arī viņas atbalsta personālam – Signei Rinkulei un Zanei Skujiņai. Par iegūto bronzas medaļu diska mēšanā Tokijas Paralimpiskajās spēlēs naudas balva tika piešķirta vieglatlētam Aigaram Apinim, viņa trenerim un atbalsta personālam – Aldim Šūpulniekam un Guntai Ozoliņai. Teicams sniegums Tokijas Olimpiskajās spēlēs bija arī pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam. Sportisti un viņu treneris Genādijs Samoilovs arī saņēma Rīgas pašvaldības naudas balvas.

“Sports ir brīnumains līdzeklis cilvēka dzīvespriekam un pilnveidei, veselīgam dzīvesveidam un personības izaugsmei. Apbalvotie sportisti, īpaši paraolimpieši, ir apliecinājuši vēl vairāk par neparastu fizisku varēšanu – milzu gara spēku un iedvesmu nepadoties. Lai daudz sportisku sasniegumu un veiksmes arī turpmāk!” – tā sportistu sveikšanas ceremonijā uzsvēra Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka.

Naudas balvas sportistiem tiek pasniegtas saskaņā ar Rīgas domes Iekšējiem noteikumiem “Kārtība, kādā piešķir naudas balvu Rīgas sportistiem par izciliem sasniegumiem sportā.”    

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU