DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Vjačeslavs Dombrovskis: būvniecības nozare bīstami tuvu pārkaršanai, piesardzīgi jāvērtē jaunas iniciatīvas

“Ņemot vērā, cik nopietnas sekas var radīt būvniecības nozares pārkaršana, aicinām valdību pret šo risku “pārapdrošināties”, tostarp piesardzīgi vērtējot jaunas iniciatīvas būvniecības jomā,” trešdien, 15.septembrī, uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis. 

Komisija sēdē uzklausīja Ekonomikas ministrijas pārstāvjus un nozares lietpratējus saistībā ar ministrijas veiktā pētījuma "Par prognozētām izmaiņām darbaspēka un būvmateriālu izmaksās būvniecības nozarē un to ietekmi uz tautsaimniecību 2021.-2025.gadā" rezultātiem.

Ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka būvniecības izmaksas 2021.gadā attiecībā pret pagājušo gadu varētu pieaugt par 6,6 procentiem, bet nelabvēlīgas globālās situācijas gadījumā, saskaroties ar loģistikas problēmām, augstu tirgus pieprasījumu, ražotāju jaudas nepieaugšanu, tās varētu sasniegt arī 11,4 procentu pieaugumu. Tostarp tika pārspriests arī prognozēto izmaksu pieaugums būvmateriāliem un darba spēkam.

V.Dombrovskis atzīmēja, ka, ņemot vērā nozares lietpratēju prognozes nākamajiem gadiem, secināms, ka nozare ir bīstami tuvu pietuvojusies pārkaršanai, kā arī atzīmēja būtiskos riskus situācijā, ja atalgojuma kāpums būvniecībā ilgstoši pārsniegs tā pieaugumu tautsaimniecībā.

Komisija lēma arī aicināt Latvijas Banku sniegt savu vērtējumu par to, vai nozarē ir konstatējamas pārkaršanas pazīmes, kā arī noteikt, kāds ir maksimālais pieļaujamais publiskā sektora būvniecības pasūtījumu apjoms, neizraisot nozares pārkaršanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU