DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. septembrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas dome piešķir gandrīz 300 000 eiro Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumiem sociālajā jomā

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 2. septembrī, nolēma piešķirt 295 829 eiro no rezerves fonda Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumiem sociālajā jomā un speciālo piemaksu izmaksai.

Lielākā summa – aptuveni 270 000 eiro – piešķirta izdevumu kompensēšanai par personu pagaidu izmitināšanu, aprūpes un ēdināšanas pakalpojumiem jūnija un jūlijā.

Tāpat līdzekļi piešķirti individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādei, piemaksām par papildu darbu un izdevumiem par sociālo pakalpojumu sniegšanai nepieciešamajiem līdzekļiem Covid-19 infekcijas izplatības izraisīto seku pārvarēšanai un infekcijas izplatības turpmākai novēršanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU