DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. augustā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu ministrs: Stiprināsim VVC lomu latviešu valodas izkopšanā un attīstībā

Valsts valodas centrs aktīvi iesaistījās Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto Valsts valodas politikas pamatnostādņu izstrādē un turpinās līdzdarboties arī tajās noteikto mērķu un uzdevumu izpildē.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Nepieciešams palielināt Valsts valodas centra lomu latviešu valodas kā valsts valodas stiprināšanā. Ministru kabineta 24. augusta sēdē apstiprinātās pamatnostādnes turpmākajiem septiņiem gadiem ir būtisks resurss Valsts valodas centra darbībā, lai rūpētos par latviešu valodas pētniecības ilgtspēju, kā arī attīstītu latviešu terminoloģiju un terminradi kā zinātniskās darbības daļu.”

Turpmākajos gados plānots realizēt virkni aktivitāšu, kas veicinās valsts valodas vides izkopšanu visas Latvijas mērogā un lingvistiskās vides attīstīšanu reģionos, piemēram, turpmāk 15. oktobrī tiks atzīmēta Valsts valodas diena, ik gadu notiks “Mediju brokastu” pasākumu cikls ar mērķi veidot kvalitatīvu valodas vidi, tāpat Valsts valodas centrs rūpēsies par latviešu valodas paveida – latgaliešu rakstu valodas normu pieejamību sabiedrībai, atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem par latgaliešu rakstu valodu, kā arī nodrošinās konsultatīvu atbalstu lībiešu valodas vides uzturēšanā.

Īstenojot pamatnostādnēs noteiktos uzdevumus, Valsts valodas centrs nodrošinās iespēju ikvienam pilnveidot latviešu valodas prasmi, uzturēs institūciju līdzdalību valsts valodas jomas pārvaldībā, kā arī veicinās dialogu ar sabiedrību par valodas lietojuma jautājumiem.

Papildu informācija

2021. gada 24. augustā Ministru kabineta sēdē apstiprināja Izglītības ministrijas izstrādātās Valsts valodas politikas pamatnostādnes nākamajiem septiņiem gadiem, kuru virsmērķis ir nodrošināt latviešu valodas kā vienīgās konstitucionāli noteiktās valsts valodas ilgtspēju, tās lietojumu visās sabiedrības darbības jomās, sekmējot valodas izpēti un valodas resursu attīstību un digitalizāciju, stiprinot sabiedrības līdzdalību un individuālo atbildību valsts valodas politikas īstenošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU