DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19

Sestdien, 14. augustā, Aglonas Bazilikas teritorijā, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā, no plkst.17.00 līdz 20.00  notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19. Izbraukuma vakcinācija Aglonā notiks bez iepriekšējā pieraksta, tāpēc aicinām svētku apmeklētājus un dalībniekus izdarīt savu izvēli par labu vakcīnai, lai pēc iespējas ātrāk apturētu šī vīrusa mutācijas paveidu izplatību. 

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Aglonas svētku organizatoriem un Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļu aicina iedzīvotājus sekot norādēm Aglonas bazilikas teritorijā par vakcinācijas punkta atrašanās vietu un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, par ko informēs uz vietas esošais personāls. Tāpat atgādinām, ka uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), kā arī uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim - pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Papildu informācija par drošības pasākumiem Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU