DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Uzņēmēji uzsver papildu motivējošo pasākumu nozīmi vakcinācijas palielināšanai uzņēmumos

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, pirmdien, tiekoties ar Tautsaimniecības konsultatīvajā padomē pārstāvēto nozaru nevalstisko organizāciju pārstāvjiem pārrunāja aktuālos vakcinācijas jautājumus.

Tikšanās laikā uzņēmēji uzsvēra, ka skaidri apzinās vakcinācijas nozīmi uzņēmumu veiksmīgai darbībai un ātrākai atlabšanai no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes.

Vienlaikus, uzņēmēji atzina, ka vakcināciju uzņēmumu darbinieku vidū varētu veicināt dažādi motivējoši pasākumi, tai skaitā valsts apmaksātas brīvdienas. To apliecina vairāku uzņēmumu īstenotā prakse, piešķirot saviem darbiniekiem pēc izvēles brīvdienu vakcinācijas un pēcvakcinācijas dienā vai arī pievienojot divas brīvdienas pie ikgadējā atvaļinājuma.

Tāpat uzņēmēji norādīja, ka situācijas apzināšanu uzņēmumos ievērojami atvieglotu datu pieejamība par vakcinētām un nevakcinētām personām. Ņemot vērā darbinieku izvairīšanos sniegt šādu informāciju, brīžiem tiek apdraudēta raita darba organizācija uzņēmumā.

Pārrunājot darbinieku motivāciju vakcinēties, uzņēmēji vairākkārt norādīja, ka te ir svarīga ģimenes ārstu iesaiste vakcinācijas procesā, kas palīdzētu saņemt kvalificētu, uzticamu un pieejamu informāciju.

“Nevēlamies piedzīvot tādu situāciju, kāda bija pavasarī, kad uzņēmumu darbība pandēmijas dēļ bija apdraudēta, un daļa uzņēmumu tika slēgti.  Tādēļ esam vienojušies ar vakcinācijas procesā iesaistītajām institūcijām, ka tās nodrošinās izbraukuma vakcinēšanas uzņēmumos visos Latvijas reģionos pēc uzņēmumu pieprasījuma. Tādēļ aicinu uzņēmējus izmantot šo iespēju,” sēdes noslēguma uzsvēra ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU