DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Jūnijā mazumtirdzniecības apgrozījums turpināja augt

Jūnijā mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpuma temps bija līdzīgs kā iepriekšējā mēnesī. Tas bija par 5,5% lielāks nekā iepriekšējā gada jūnijā (neizlīdzināti dati salīdzināmajās cenās).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums,

Izmaiņas % pret iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, salīdzināmās cenās, sezonāli neizlīdzināti dati

Šī gada pirmajā pusgadā  mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1%, pārtikas preču tirdzniecība par 0,7 %.

Jūnijā nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums gada griezumā pieauga par 10,5%, nodrošinot lielāko daļu devuma kopējā tirdzniecībā. To lielā mērā ietekmēja ierobežojumu mīkstināšana mazumtirdzniecībā. No š.g. 2 jūnija tika atcelti ierobežojumi lielajiem tirdzniecības centriem  un klātienes tirdzniecību tajos varēja atsākt visi veikali. Ierobežojumu atcelšana attiecās arī uz ielu tirdzniecības organizēšanu, t.i. gadatirgu organizēšanu, vienlaikus saglabājot visus drošas tirdzniecības nosacījumus.

Jūnijā visstraujāk pieauga ziedu, augu, sēklu, mēslošanas līdzekļu, istabas dzīvnieku un to barības mazumtirdzniecība (par 26%) un pulksteņu, juvelierizstrādājumu un citur neklasificētu jaunu preču mazumtirdzniecība (par 17%). Pieauga arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos (par 15%) un apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecība (par 13%), kā arī mājsaimniecības piederumu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos (par 13%). Visstraujākais sarukums bija kultūras preču un atpūtai paredzētu preču mazumtirdzniecībai  specializētajos veikalos (par 9%), kas skaidrojams ar  ierobežojumiem rīkot lielākus kultūras pasākumus.

Sadalījumā pa tirdzniecības vietām, vienlīdz strauji pieauga gan tirdzniecība stendos un tirgos, gan mazumtirdzniecība ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem, gan arī iepirkšanās pa pastu vai Internetā (par 16%).  Pieauga arī pārējā mazumtirdzniecībā ārpus veikaliem, stendiem un tirgiem (par 14%). Sarukums bija vērojams tikai lietotu preču mazumtirdzniecības kategorijā, kas būtu skaidrojams ar lielo iepirkšanās bumu aprīlī un maijā, kad pēc lietotu preču veikalu atvēršanas, iedzīvotāji steidza izdarīt savus atliktos pirkumus. 

Pārtikas preču mazumtirdzniecība jūnijā nedaudz saruka un bija par 1,6% zemāka nekā 2020.gada jūnijā. 

Degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums degvielas uzpildes stacijās jūnijā pieauga un bija par 8,1% augstāks nekā 2020. gada jūnijā.

Situāciju mazumtirdzniecībā lielā mērā ietekmēs turpmākā Covid-19 pandēmijas attīstība un ar to saistītie ierobežojumi. Pašlaik vairāku tirdzniecības ierobežojumu atcelšana pozitīvi ietekmē mazumtirdzniecības attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU