DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs piedalās diskusijā par ES noturību pēc Covid-19 krīzes

2021. gada 22.–23. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē Slovēnijā. Sanāksmes ievadā tika prezentētas Slovēnijas prezidentūras ES Padomē prioritātes. Sanāksmi noslēdza diskusija par ES noturību pēc Covid-19 krīzes, kurā tika apspriesta gan ES gatavība krīžu paredzēšanā un koordinācijā, gan ES noturības un autonomijas veicināšana.

Eiropas Komisija, atsaucoties ES dalībvalstu līderu februāra Eiropadomē paustajam aicinājumam, 15. jūnijā nāca klajā ar ziņojumu par Covid-19 pandēmijas laikā gūtajām mācībām. Lai nodrošinātu labāku ES sagatavotību sabiedrības veselības riskiem nākotnē, Eiropas Komisija ziņojumā iezīmējusi nepieciešamību gan pēc vienotas ES rīcības vakcīnu jautājumā, gan ciešas ES koordinācijas krīžu situācijās kopumā, kā arī finanšu sfērā.

Diskutējot par ES atkopšanos pēc krīzes, E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamība turpināt ciešu dalībvalstu koordināciju, vienotā tirgus un Šengenas zonas stiprināšanu un Eiropas stratēģiskās autonomijas veicināšanu, tai skaitā vakcīnu ražošanas spēju kāpināšanā.

Diskusijā atzinīgi tika novērtēta arī Eiropas Komisijas atjaunotā rūpniecības stratēģija, kas sniedz uz analīzi balstītu novērtējumu par problēmām, ko rada atkarība no ārējiem rūpniecības piedāvājumiem. Tajā pašā laikā tika atzīmēta nepieciešamība izmantot priekšrocības, ko sniedz Eiropas Komisijas uzsāktā stratēģiskā prognozēšana. Tā ļaus identificēt un novērst nepilnības un vienlaikus efektīvi izmantot ES spējas, tādējādi nodrošinot sagatavotību un noturību pret nākamajām krīzēm.

Savas uzrunas noslēgumā, Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka, “neskatoties uz nepieciešamo ierobežojumu ieviešanu, kas pasargā mūsu sabiedrības pandēmijas laikā, demokrātisko vērtību – cilvēktiesību, likuma varas – ievērošana ir ļoti svarīga”.  

Diskusijā par ES noturību pēc Covid-19 krīzes piedalījās arī partneri no Rietumbalkānu reģiona.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU