DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima pilnveido antidopinga jomas regulējumu

Saeima otrdien, 6.jūlijā, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Sporta likumā, kas papildina regulējumu antidopinga jomā un pārņem Pasaules Antidopinga kodeksā noteiktās prasības.

Ar grozījumiem likumā nostiprināta Latvijas Antidopinga biroja kompetence sagatavot un apstiprināt ne vien ikgadējo dopinga kontroļu analīžu plānu un ikgadējo pārbaudāmo sportistu reģistru, bet veidot arī citus reģistrus, kas satur informāciju dopinga kontroļu plānošanas un veikšanas nolūkos, tai skaitā par sportistu atrašanās vietu.

Tāpat precizētas Latvijas Antidopinga biroja tiesības gadījumos, kad konstatēts antidopinga noteikumu pārkāpums. Līdz šim birojs bija tiesīgs noteikt sportistam pagaidu aizliegumu piedalīties sporta sacensībās un aizliegums neattiecās uz citām darbībām sporta jomā, piemēram, treniņu vadīšanu vai dalību sporta pasākumos. Grozījumi papildina regulējumu ar aizliegumu pildīt sporta darbinieka pienākumus vai veikt jebkādas citas darbības sporta jomā, izņemot individuālas fiziskās aktivitātes un dalību biroja apstiprinātā izglītības vai rehabilitācijas programmā.

Konstatējot antidopinga noteikumu pārkāpumu, Latvijas Antidopinga birojs varēs slēgt vienošanos ar sportistu vai sporta darbinieku par pārkāpuma atzīšanu un sankciju pieņemšanu, paredz grozījumi. Līdz šim likumā bija noteikts, ka birojam, konstatējot antidopinga noteikumu pārkāpumu, bija jāvēršas Disciplinārajā antidopinga komisijā, kas lēma par tālāku rīcību un soda sankciju piemērošanu.

Izmaiņas ļaus būtiski samazināt komisijas darba izmaksas lietās, kurās sportisti vai sporta darbinieki neizrāda interesi par konstatēto antidopinga noteikumu pārkāpumu, kā arī dos iespēju censties panākt vienošanos ar sportistiem vai sporta darbiniekiem par soda sankcijām, neiesaistot komisiju lēmuma pieņemšanā. Tas ļaus ekonomēt ne tikai finanšu līdzekļus, bet arī laiku. Ietaupītos resursus būs iespējams novirzīt sabiedrības izglītošanai antidopinga jautājumos, norādīts likumprojekta anotācijā.

Izmaiņas aptver arī jautājumu par pagaidu aizlieguma pārsūdzēšanu, kā arī citus ar Latvijas Antidopinga biroja kompetenci saistītus jautājumus.

Sporta likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU