DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Sarunā ar Zviedrijas biznesa pārstāvjiem Valsts prezidents uzsver Latvijas ilgtermiņa skatījumu uz ilgtspējībā balstītu ekonomiku

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien Stokholmā tikās ar SEB grupas valdes priekšsēdētāju Markusu Vallenbergu (Marcus Wallenberg), SEB grupas prezidentu un valdes priekšsēdētāju Johanu Torgebiju (Johan Torgeby), “Ericsson” izpildviceprezidentu un Uzņēmumu tīklu vadītāju Frederiku Jejdlingu (Frederik Jejdling).

Sarunā tika pārrunāta pasaules un Baltijas reģiona finanšu sektora aktuālā situācija pēc pandēmijas krīzes, uzsverot nākamo − ekonomikas atveseļošanas − ciklu.

SEB grupas pārstāvji uzsvēra, ka SEB banka saredz Latviju un Baltiju kā savu stabilu tirgu un saredz tā ilgtspējīgu attīstību. Tika akcentēts, ka SEB grupa meklē aizvien jaunus ilgtspējas projektus savām investīcijām, jo nopietni raugās uz ekonomikas zaļo pārveidi.

Valsts prezidents atzīmēja, ka pēdējos gados ir veikta nopietna Latvijas finanšu sektora transformācija un šobrīd sakārtotais finanšu sektors ir vērsts uz riska vadību. Bankām, tajā skaitā SEB, ir stabils kredītportfelis.

Abas puses bija vienisprātis, ka mūsu reģiona nākotnei nepieciešama efektīva atbalsta sistēma pētniecības un inovāciju jomām. Eiropas Savienības Zaļā kursa kontekstā tika uzsvērta privātās un valsts partnerības nozīme transformācijai uz ekonomikas ilgtspēju. Tika minēta arī augstskolu loma, t. sk. Rīgas Ekonomikas augstskolas ieguldījums jauno ekspertu, uzņēmēju un zinātnieku tapšanā.

Sarunā piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, iepazīstinot ar Latvijas ilgtermiņa skatījumu uz ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstību līdz 2030. gadam, kur liels akcents tiks likts uz tīra ūdens aizsardzību un ekosistēmas būvēšanu. Plānots atbalstīt zinātnes un tehnoloģiju risinājumus tīra ūdens pieejamībai. Tā kā Baltijas jūrā vēl joprojām ir liels II pasaules kara un padomju laika piesārņojums, liela uzmanība tiks pievērsta pasaules līmeņa ekspertīzei un Latvijas zinātnes stimulēšanai seku novēršanā un ilgtspējības uzturēšanā.

Sarunā tika pārrunāta 5G nozīme turpmākajā Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona attīstībā, ekonomikas un digitālās vides pārveidē. Tika apspriesti lielākie ar 5G plānotie projekti, tajā skaitā “Rail Baltica” ekonomiskā koridora tapšana. 

Valsts prezidents arī uzsvēra Trīs jūru iniciatīvas piedāvātās iespējas infrastruktūras projektu finansēšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU