DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Brīvdienās no ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājuši cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 19.jūnija plkst. 06.30 līdz 21.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 139 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem pieci bija meža ugunsgrēki, 53 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.18.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Brocēnu novada Gaiķu pagastu, kur dega kūdras purvs 1,2 hektāru platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts meža dienesta un objekta darbinieki. Plkst.01.56 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.13.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novadu, kur dega traktora piekabe ar sienu 8m2 platībā. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.16.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst.19.36 tika saņemts izsaukums Jelgavā, kur piecstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī uz plīts dega ēdiens 0,5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Plkst.20.05 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Plkst.18.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Gulbenes novadā, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 120m2 platībā. Degošajā ēkā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst.23.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.18.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Roju, kur dega divstāvu sabiedriska ēka un tās piebūve kopumā 300m2 platībā. No degošās ēkas tika izglābts viens cilvēks. Plkst.22.57 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļu skaņas signālu brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotās vides! Privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Iestājoties siltākam laikam, iedzīvotāji daudz laika pavada pie ūdenstilpēm un dažkārt aizmirst par savu drošību un piesardzību. Aicinām būt atbildīgiem gan par savu, gan līdzcilvēku, īpaši bērnu, drošību, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Sestdien Kokneses novadā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt svētdien tika izcelti divi bojāgājušie – Olaines novadā no ezera un Lubānas novadā no upes.

Šorīt plkst.04.07 tika saņemts izsaukums Siguldā, kur cilvēks no tilta bija ielecis upē. Šoreiz VUGD palīdzība nebija nepieciešama – cilvēks pats izpeldēja krastā.

Vakar plkst.20.35 VUGD saņēma izsaukumu Ogrē, kur upē atradās cilvēks. Ugunsdzēsēju glābēji nogādāja cilvēku krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Plkst.17.41 VUGD saņēma izsaukumu, Carnikavas novadā, kur cilvēks ar rotaļu piepūšamo laivu bija iepeldējis jūrā un saviem spēkiem nespēja tikt krastā. Cilvēku ar kuteri krastā nogādāja iedzīvotāji.

Plkst.15.02 tika saņemts izsaukums uz Rītabuļļu pludmali Rīgā, kur nepilngadīga persona uz piepūšamā matrača atradās upē. VUGD palīdzība šoreiz nebija nepieciešama – cilvēks izpeldēja krastā pats.

VUGD atgādina: piepūšamie peldlīdzekļi (riņķi, matracīši, bumbas u.c.) bērniem noder tikai rotaļām, turklāt seklumā un tikai pieaugušo uzraudzībā. Pārrunājiet ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību pie ūdens un rīcību ārkārtas gadījumos, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU