DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš uzdod IZM sagatavot regulējumu ārtelpu sporta sacensību rīkošanai epidemioloģiski drošā veidā

Turpinot samazināties Covid-19 izplatībai, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Veselības ministriju sagatavot un iesniegt valdībā normatīvo regulējumu epidemioloģiski drošai sporta sacensību norises kārtībai, lai, sasniedzot valdībā izskatītos Covid-19 izplatības ierobežojumu mazināšanai noteiktos priekšnosacījumus – saslimstības kumulatīvā radītāja samazināšanos līdz 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, – varētu atsākt ārtelpu sporta sacensību norisi.

Ministru prezidents rezolūciju izdevis, pamatojoties uz 2021. gada 26. martā valdībā izskatītajiem Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas priekšlikumiem Covid-19 izplatību ierobežojošo pasākumu pārskatīšanai un priekšnoteikumiem to mazināšanai.

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra informācijai, šobrīd Covid-19 kumulatīvais rādītājs ir 219 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU