DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Moldovas TV demonstrē Rolanda Kalniņa filmu „Četri balti krekli” (1967)

Piektdien, 2021. gada 28. maijā plkst. 21:00 televīzijas kanālā „TVR Moldova” tiks izrādīta režisora Rolanda Kalniņa 1967. gadā uzņemtā spēlfilma “Četri balti krekli” ar subtitriem rumāņu valodā un nosaukumu „Patru cămăşi albe”. Filmas demonstrēšanu nodrošina sadarbība starp Latvijas Ārlietu ministriju, Latvijas vēstniecību Moldovā un Nacionālo Kino centru.

Latvijas filma ir iekļauta Eiropas kultūras un filmu festivālā “Eiropas dienas Moldovā 2021”, kas šogad no 17. maija līdz 31. maijam notiek vairākos Moldovas TV kanālos un tiešsaistes platformās; Latvija ir viena no astoņām Eiropas valstīm, kas šajā festivālā piedalās ar filmas seansu. Speciāli šai demonstrēšanai filma Četri balti krekli tulkota rumāņu valodā, subtitrēšanu nodrošina TVR Moldova, kas ir Rumānijas televīzijas TVR mediju holdinga sastāvdaļa. Pirms filmas seansa video-uzrunu skatītājiem teiks Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Moldovā Uldis Mikuts, apsveicot nozīmīgās jubilejās divus no filmas autoriem – režisoru Rolandu Kalniņu (99) un komponistu Imantu Kalniņu (80).

Filmas seansa pieteikums TVR Moldova mājaslapā – ŠEIT.

Moldovas skatītājiem spēlfilma Četri balti krekli tiek pieteikta kā pirmā Latvijas filma, kas nokļuvusi pasaules kinovēstures nozīmīgākajā teritorijā – Kannu kinofestivāla izlases programmā Cannes Classics, blakus filmām, ko radījuši pasaules kino klasiķi Alfrēds Hičkoks, Stenlijs Kubriks, Ingmars Bergmans un citi. Četri balti krekli ir viena no pazīstamākajām Rolanda Kalniņa spēlfilmām, bet ar sarežģītu likteni – tā uzņemta 1967. gadā un iederas pasaulē valdošajās modernisma tendencēs, taču savas brīvdomības, jauneklīgās enerģijas un dzēlīgās ironijas dēļ Latvijā pilnvērtīgu ekrāna dzīvi uzsāka tikai 20 gadus pēc uzņemšanas. Līdz tam filma tika nolikta plauktā un izslēgta no Latvijas kino procesiem.

Spēlfilma Četri balti krekli Eiropas kultūras un filmu festivālā Moldovā tiek izrādīta, realizējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmu ārvalstīs. Filmas demonstrēšanu Moldovā organizē Latvijas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Moldovā un Nacionālo Kino Centru.

Pasākuma apraksts vēstniecības mājaslapā – ŠEIT.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU