DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Norisināsies VARAM organizēts forums par jūras telpisko plānošanu Baltijas jūras reģionā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs atklās ceturto starptautisko Baltijas jūras telpiskās plānošanas (JTP) forumu, kas norisināsies tiešsaistē 2021.gada 1. – 2. jūnijā. Forumu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar VASAB* (Baltijas jūras reģiona valstu ministriju sadarbība telpiskajā plānošanā un attīstībā) sekretariātu, ar mērķi veicināt efektīvāku pārrobežu sadarbību, kā arī gūt zināšanas un dalīties pieredzē par jūras telpisko plānošanu Baltijas jūras reģionā.

2021. gadā Eiropas Savienības valstīm atbilstoši Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīvai par jūras telpiskās plānošanas satvaru (2014/89/ES) jāpietuvojas savu jūras plānojumu apstiprināšanai un ieviešanai, tāpēc ceturtā Baltijas jūras telpiskās plānošanas foruma sauklis ir “Jūras telpiskā plāna nodošana īstenošanai - mijiedarbība un kapacitāte  visos līmeņos”.

Foruma laikā tiks diskutēts, kā JTP var sabalansēt izvirzītās ambīcijas un gaidāmos izaicinājumus atjaunojamās enerģijas ieguvei jūrā, vides aizsardzības jomā, kā arī jūras telpas un piekrastes attīstībai kopumā. Kādas izmaiņas sagaidāmas JTP reģionālajos satvaros šajā desmitgadē, un kādi izaicinājumi sagaidāmi jūras telpisko plānojumu ieviešanā nacionālā, reģionālā un vietējā līmenī? Foruma programma ir veidota, lai diskusiju temati atspoguļotu JTP jautājumus dažādos pārvaldības līmeņos, iekļaujot politikas veidotājus, industriju, zinātni, reģionāla, nacionāla un vietēja līmeņa institūcijas.

Foruma darba semināros tiks prezentēti Interreg Baltijas jūras reģiona programmas finansēto projektu “Capacity4MSP” un “Land-Sea-Act” aktivitātes un rezultāti, diskutējot par tādām tēmām kā ieinteresēto pušu iesaiste JTP, zilās izaugsmes aspekti plānošanā, jūras kultūrvēsturiskais mantojums, labs Baltijas jūras vides stāvoklis, jūras lietojuma veidi, sauszemes un jūras mijiedarbība, kā arī par daudzlīmeņu pārvaldību, uz datiem vērstu lēmumu pieņemšanu un klimata pārmaiņu aspektiem JTP.

“Land-Sea-Act” projekta ietvaros Dienvidkurzemes piekrastē, Baltijas Vides Forums kopā ar VARAM ir izstrādājis risinājumus jūras telpas un saistītās piekrastes teritorijas attīstībai, kas skar savstarpēji nereti konkurējošas piekrastes tūrisma un vēju parku attīstības intereses, kuru sabalansēšana ir viens no Latvijas Jūras telpiskā plānojuma 2030 stūrakmeņiem. Pēdējo nepilnu divu gadu laikā tika aizvadītas arī vairākas iesaistīto pušu diskusijas, lai vienotos par sociālekonomiski labākajiem risinājumiem ilgtermiņā - gan līdz 2030. gadam, gan pēc tā, t.sk. kontekstā ar klimata neitralitātes mērķiem.

JTP forums tiks pārraidīts no Rīgas. Vairāk informācijas par foruma programmu un reģistrēšanos pieejama interneta vietnē www.balticmspforum.eu. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākums ir starptautisks un tajā pulcēsies jūras telpiskie plānotāji, nacionāla līmeņa institūcijas un starptautiskas organizācijas atbildīgas par JTP, Eiropas Savienības institūciju pārstāvji, izglītības un zinātnes institūcijas, JTP iesaistīto nozaru un piekrastes pašvaldību pārstāvji, kā arī citi interesenti.

VASAB sekretariāts un VARAM ir vadošie partneri Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektos – Capacity4MSP un Land-Sea-Act . Forums tiks organizēts kā abu projektu noslēguma konference, kurā tiks popularizēti rezultāti un diskutēta to pielietošana Baltijas jūras reģiona mērogā.

* Vīzija un stratēģijas apkārt Baltijas jūrai –Baltijas jūras reģiona valstu starpvaldību sadarbība telpiskās plānošanas un attīstības jomās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU