DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Šonedēļ notiks septiņi SkillsLatvia 2021 nacionālie prasmju konkursi

No 24. līdz 28. maijam gan klātienē, gan attālināti tiešsaistē notiks nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 septiņi prasmju konkursi “Mazumtirdzniecība”, “Tērpu izgatavošana”, “Friziera darbi”, “Mēbeļu izgatavošana”, “Skatlogu dizains un noformēšana”, “Viesu uzņemšana” un “Restorānu serviss”. Septiņos prasmju konkursos piedalīsies 40 audzēkņi no 25 profesionālās izglītības iestādēm.

Prasmju konkursā “Mazumtirdzniecība” konkursantus sagaida praktiskais uzdevums tiešsaistē, kura laikā jāprezentē preces komisijai, kā arī zināšanu pārbaudes tests par pārdošanas veicināšanu un preču uzskaiti. Jaunie profesionāļi klātienē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) telpās veiks arī uzdevumu par lietišķo saraksti un atlaides piemērošanu precei, kā arī veikala telpas iekārtošanu un “pircēju” apkalpošanu latviešu un angļu valodā.

No 25. līdz 26. maijam Rīgas Stila un modes tehnikumā jaunie speciālisti klātienē demonstrēs savu meistarību prasmju konkursos “Friziera darbi” un “Tērpu izgatavošana”. Prasmju konkurss “Friziera darbi” pārbaudīs jauno profesionāļu prasmes izveidot modernu frizūru gariem matiem un dāmu matu griezumu īsiem matiem dienas stila frizūrā, demonstrējot prasmes gan darbā ar instrumentiem, gan dažādiem matu kopšanas līdzekļiem.

Prasmju konkursā “Tērpu izgatavošana” jaunie profesionāļi izstrādās sieviešu kombinezonu. Atbilstoši izsniegtajai apģērba modeļa fotogrāfijai uz A4 formāta lapas jāuzskicē tehniskais zīmējums, tad izmantojot izsniegto bāzes konstrukciju, izejmateriālus, kā arī konkursa darbnīcā pieejamās iekārtas un aprīkojumu, nepieciešams modelēt, piegriezt un sašūt apģērbu.

Paralēli šiem konkursiem Ogres tehnikumā klātienē norisināsies prasmju konkursi “Mēbeļu izgatavošana” un “Skatlogu dizains un noformēšana”. Mēbeļu izgatavotāji pierādīs savas spējas sekretera tipa mēbeles izgatavošanā atbilstoši tehniskajai dokumentācijai. Savukārt prasmju konkursā “Skatlogu dizains un noformēšana” konkursantiem jāsagatavo skatloga stends bērnu precēm vienotā stilā, papildinot to ar tēmai atbilstošiem elementiem un dekoriem, iekļaujot 3D dekoratīva objekta veidošanu.

No 26. līdz 27. maijam norisināsies prasmju konkurss “Viesu uzņemšana”, bet no 27. līdz 28. maijam “Restorānu serviss”. Konkursā “Viesu uzņemšana” konkursanti gan pa telefonu, gan klātienē VIAA telpās veiks rezervāciju, sniegs palīdzību viesim uzturēšanās laikā viesnīcā, risinot profesionālus standarta un  nestandarta situāciju problēmjautājumus. Tiešsaistes prasmju konkursā “Restorānu serviss”, demonstrējot augstu viesu apkalpošanas kultūru, konkursantiem būs jāparāda prasmes galda klāšanā un viesu apkalpošanā.

Pēc atkārtotas drošības pasākumu izvērtēšanas no plānotā 21 SkillsLatvia 2021 prasmju konkursa notiks 17. Seši no tiem jau norisinājās un norisināsies attālināti, divi notiks gan attālināti, gan klātienē, bet deviņi notiks klātienē tehnikumos Rīgā, Ogrē, Jelgavā un Liepājā laikā no 21. maija līdz 4. jūnijam. Piecu prasmju konkursu norise ir atcelta, lai nepārkāptu valstī noteikto ierobežojumu prasības. Katrā prasmju konkursā dalībnieku skaits nepārsniedz 10 audzēkņus. Klātienes konkursu laikā organizatori rūpēsies par visu epidemioloģiskās drošības noteikumu un pasākumu ievērošanu. Nākamie prasmju konkursi “Datortīklu administrēšana”, “Elektriskās instalācijas” un “Mehatronika” norisināsies klātienē Jelgavas tehnikumā un Liepājas Valsts tehnikumā no 1. līdz 2. jūnijam. Paralēli attālināti tiešsaistē notiks prasmju konkurss “Mobilā robotika”. Savukārt no 3. līdz 4. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā notiks pēdējais prasmju konkurss “Sausā būve”. Aktuālākajai informācijai un rezultātiem var sekot VIAA mājaslapas jaunumu sadaļā, Facebook lapā, kā arī SkillsLatvia Facebook lapā.

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem, ko organizē VIAA. Konkurss notiek jau ceturto reizi kopš 2017. gada. Ar moto “Uzvar darītājs!” konkurss izceļ jauno profesionāļu prasmes un stiprina profesionālo izglītības iestāžu un darba devēju sadarbību. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU