DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Pilnveidos zinātnieku prasmes radīt pasaulē konkurētspējīgas ūdens tehnoloģiju inovācijas

Lai vairotu inovāciju potenciālu un iesaistītu vairāk zinātnieku, uzņēmēju un politikas veidotāju ūdens tehnoloģiju nozares attīstībā, 14. maijā praktiskā darbnīcā eksperti viņiem palīdzēs uzlabot prasmes sekmīgu starptautisku pētniecības projektu pieteikumu sagatavošanā. 

Attālinātās apmācības organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un starptautisku vadības konsultāciju uzņēmumu «Civitta», kam ir liela pieredze starptautisku projektu pieteikumu sagatavošanā.

Ilgtspējīga ūdens resursu apsaimniekošana, garantējot kvalitatīvu ūdeni patērētājiem, ir viens no sabiedrības drošumspējas stūrakmeņiem. Radot inovatīvus produktus un pakalpojumus, nozarei ir liels potenciāls risināt globāla mēroga problēmas, kas saistītas ar klimata pārmaiņu ietekmi, migrāciju, sabiedrības veselību, strauju iedzīvotāju skaita pieaugumu utt., un sekmēt ekonomikas izaugsmi. Lai paaugstinātu inovāciju kapacitāti ūdens tehnoloģiju nozarē, RTU ar Izglītības un zinātnes ministriju un starptautiskiem partneriem īsteno Interreg Europe projektu «iWatermap» («Water Technology Information Roadmaps» – «Ūdens tehnoloģiju inovāciju ceļveži», Nr. PGI05062). Projekta gaitā secināts, ka inovatīvu ideju nozares darbības uzlabošanai netrūkst, lielāka problēma ir cilvēku resursu pieejamība un saskarsme. Tāpat secināts, ka jāstiprina nozares dalībnieku prasmes sekmīgi pieteikt un īstenot starptautiskus projektus. 

Sadarbībā ar konsultāciju kompāniju «Civitta» atlasīti aktuāli ES pētniecības programmas «Apvārsnis» uzsaukumi cirkulārās ekonomikas veicināšanai, piesārņojuma un klimata pārmaiņu mazināšanai. Dalībai darbnīcā uzrunāti zinātnieki no dažādām Latvijas universitātēm un pētniecības institūtiem, kuru pētnieciskā darbība sasaucas ar minētajām tēmām un ūdens tehnoloģijām, kā arī uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, lai izveidotu vismaz četrus konsorcijus, kuri varētu sagatavot pētniecības projektu pieteikumu konceptus, ko tālāk pārvērst pilnos projektu pieteikumos.

Zinātnieki attīstīs tēmas, kas saistītas ar aļģu potenciāla izmantošanu bioekonomikā, piesārņojumu slodzes samazināšanu un labāku piesārņojuma pārvaldību pilsētu ūdensapgādes sistēmās.

Praktiskajā darbnīcā zinātnieki, uzņēmumu un organizāciju pārstāvji padziļināti strukturēs pētniecības idejas un saņems ekspertu padomus, kā sagatavot projektu pieteikumus, lai tie būtu konkurētspējīgāki. «Civitta» eksperti sniegs ieskatu projektu pieteikumu izstrādē, apskatot svarīgākās «Apvāršņa» koncepta formas sadaļas – ekselenci, ietekmi un īstenošanu. Viņi pēcāk arī vērtēs sagatavotos projektu pieteikumu kopsavilkumus un dos atgriezenisko saiti, kā tos uzlabot, lai, piesaistot starptautiskus partnerus, varētu veiksmīgi startēt «Apvāršņa» projektu konkursos.  

Interreg Europe projektu «iWatermap» īsteno deviņi partneri no Latvijas, Nīderlandes, Portugāles, Spānijas, Grieķijas, Rumānijas un Čehijas. Latviju projektā pārstāv RTU un Izglītības un zinātnes ministrija. Partneri ar dažādām aktivitātēm veicina starpdisciplināru un starpreģionu sadarbību, mijiedarbību dažādu ieinteresēto pušu starpā, klasteru veidošanos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU