DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, sagaidot Eiropas dienu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Mīļie tautieši! Latvijas pilsoņi!

Latvijā jauniedibināto Demokrātijas nedēļu mēs noslēdzam 9. maijā ar Eiropas dienu.

Šajā datumā 1950. gadā līdz ar Robēra Šūmana deklarāciju tika likti pamati Eiropas nāciju mieram un sadarbībai. No tās izauga tā Eiropas Savienība, ko pazīstam šodien un ko vieno savstarpējās cieņas princips, brīvības un demokrātijas vērtības.

Latvija ir viena no Eiropas Savienības pilntiesīgām 27 dalībvalstīm, un mūsu valsts iedzīvotājiem, tāpat kā citiem eiropiešiem, ir ne tikai tiesības, bet arī īpašs pienākums īstenot demokrātiju praksē.

Gan Latvijas, gan visas Eiropas demokrātijai ir nepieciešami aktīvi un ieinteresēti pilsoņi, kuri viedokli izsaka ne tikai interneta komentāros, bet dzīvi piedalās nopietnā, auglīgā domu un ideju apmaiņā, pauž bažas un iebildumus, atbildīgi rīkojas sabiedrības kopējās interesēs.

Tāpēc aicinu ikvienu iesaistīties “Konferencē par Eiropas nākotni”, kurai lielais starts tiek dots Eiropas dienā. Uzsvēršu, ka Latvijas pilsoņi savas idejas un ieteikumus, Eiropas nākotnes redzējumu var izteikt latviešu valodā – vienā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Kādā Eiropā jūs gribat dzīvot? Kas tajā jāmaina, lai jūs spētu īstenot savas dzīves ieceres un mērķus? Kas darbojas pareizi un kas vēl jāuzlabo? Izmantojiet šo īpašo pamudinājumu un iespēju izteikties! Jūsu domas var izrādīties svarīgas Eiropas nākotnei, ko mēs kopīgi sākam veidot jau šodien.

Sveicu visus Latvijas pilsoņus Eiropas dienā!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU