DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Jānis Reirs: Atveseļošanas fonda plānam jābūt līdzsvarotam un dzīvotspējīgam

Šodien, 29. aprīlī, Finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieci Margrēti Vestageri (Margrethe Vestager), lai pārrunātu Atveseļošanas fonda statusu un turpmākos soļus.

Latvijas Atveseļošanas fonda plānā esam palielinājuši reformu ambīcijas, pamatojoties uz Eiropas Komisijas komentāriem, tajā pašā laikā neapsolot vairāk kā mūsu valdība var īstenot. Plānam ir jābūt līdzsvarotam un  politiski dzīvotspējīgam, lai Atveseļošanas fonda ieviešana būtu sekmīga,” sarunā uzsvēra finanšu ministrs Jānis Reirs.

Tikšanās laikā finanšu ministrs informēja, ka precizētajā plānā attiecībā uz sociālo sistēmu  ir iekļauta reforma, kas nodrošinās garantētā minimālā ienākuma celšanu vismaz līdz 20% no ienākumu mediānas.

Tāpat plānā ir iekļauts papildus reformas mērķis par mājokļu politiku, kas paredz risinājumus atbalstam dažādu ienākumu līmeņu mājsaimniecībām. Tiks palielināts finansējums prasmju apguvei, lai nodrošinātu sociāli atbildīgu atbalstu pieaugušo apmācībām, kā arī īpašs fokuss vērsts uz digitālo prasmju uzlabošanu sociāli visneaizsargātākajām sabiedrības grupām.

Veselības sektorā ir stiprināti reformu mērķi, kas paredz izstrādāt cilvēkresursu stratēģiju,  veicinās veselības sistēmas ilgtspēju un uzlabos veselības pakalpojumu pieejamību. Plānā ir iekļautas apjomīgas un ambiciozas uz nākotni vērstas reformas, lai stiprinātu veselības sistēmas noturību, ilgtspēju un nodrošinātu pakalpojumu pieejamību.

Saskaņā ar Atveseļošanas fonda regulas nosacījumiem, plāna gala versijas vēlamais iesniegšanas termiņš EK un ES Padomē ir līdz 2021 .gada 30. aprīlim, ko Latvija arī apņēmusies izdarīt.

Lai EK apstiprinātu dalībvalstu plānus un piešķirtu finansējumu, būtisks pamatnosacījums ir ES Padomes rekomendāciju ievērošana. Otrs pamatnosacījums ir tas, ka plānotajām investīcijām ir jābūt saistītām ar reformām. Plānā vispirms jāietver mērķi un nepieciešamās reformas mērķu sasniegšanai.

Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility), ir jauna, EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Mehānisma mērķis – atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi.

Ar Atveseļošanas fonda plāna projektu ikviens interesents var iepazīties ES fondu mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU