DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas Nacionālais arhīvs varēs individuāli apkalpot augstskolu studentus

Lai nodrošinātu iespēju augstskolu absolvējošo kursu studentiem šogad studijas pabeigt un iegūt diplomdarbu un kursa darbu izstrādē nepieciešamo informāciju no arhīva materiāliem, valdība 29. aprīļa sēdē lēma noteikt, ka Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) savās lasītavās varēs individuāli apkalpot augstskolu studentus. Bibliotēku lasītavas tāpat kā līdz šim paliks apmeklētājiem slēgtas; bibliotēkas turpinās grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai.

LNA jau 2020. gada pavasarī un rudenī izstrādāja un ieviesa Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus lasītāju apkalpošanai lasītavās, un ņemot vērā to, ka šobrīd vispārēja apmeklētāju apkalpošana LNA vēl joprojām nav atļauta, ir izstrādājis papildus drošības nosacījumus.

Kā obligāti nosacījumi, kas ievērojami klātienes klientu apkalpošanā, LNA noteikta klientu individuāla apkalpošana vai vienas mājsaimniecības klientu apkalpošana, apmeklētāju vienvirziena plūsmas nodrošināšana, savstarpējas 2 metru distances ievērošana, sejas un deguna aizsega lietošana, ne mazāk kā 25 m² lasītavas telpas nodrošināšana uz katru personu un LNA apmeklētāja uzturēšanās laiks lasītavā nedrīkst pārsniegt 2 stundas.

Tāpat LNA ikdienas darbā nodrošinās roku dezinfekcijas līdzekļus, veiks regulāru virsmu dezinficēšanu un vēdinās lasītavas telpas pirms katra apmeklētāja. Paredzams, ka katra Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienība, kurā ir lasītava, dienā apkalpos ne vairāk kā 4 studentus, atkarībā no pieprasījuma un pieejamās lasītavu platības

LNA iespēju robežās digitalizē studentiem nepieciešamos dokumentus, taču arhīva digitalizācijas jauda ir ierobežota, līdz ar to pilnīgi visus studējošajiem nepieciešamos materiālus īsā laikā digitalizēt nav iespējams.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU