DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Tapusi stāstniecības tradīcijām veltīta publikācija

Atzīmējot Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, 23. aprīlī notiks elektroniskā rakstu krājuma „Vietu, lietu un cilvēku stāsti” atklāšanas svētki. Jaunās publikācijas mērķis ir veicināt stāstniecības tradīciju atpazīstamību Latvijā un stiprināt to lomu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un kultūrtelpas bagātināšanā.

Krājumu veido III Latvijas stāstnieku konferences „Stāsti par vietām, lietām un cilvēkiem” nolasītie ziņojumi, kuri pārtapuši rakstos. Rakstos apkopota Latvijas stāstnieku, naratīvu un stāstniecības procesu pētnieku pieredze, analizējot stāstniecības lomu individuālo prasmju izkopšanā un kopienu attīstībā. Izdevumā arī sniegti ieteikumi stāstniekiem un stāstu pasākumu rīkotājiem, kā veidot veiksmīgu sadarbību ar kopienu un stiprināt turpmāku tradīciju attīstību Latvijas kultūrtelpā. Krājumā iekļauta arī Zviedrijas pieredze sava teiku mantojuma iedzīvināšanā vietējā kopienā un plašākā pasaulē. Rakstu krājums brīvpieejā lasāms šeit: https://bit.ly/3asLOui.

“Tapusī publikācija ir refleksijas par stāstiem un stāstniekiem. Tā aicina no vairākiem skatu punktiem palūkoties uz vietu, lietu un cilvēku attiecībām, to atspoguļojumu stāstos un pašam kļūt par stāstnieka ceļa gājēju ar saviem stāstiem. Lai prieks pašam un apkārtējā kultūrtelpa bagāta ar visdažādākajām valodas izpausmēm, kas rosina pašizteiksmi un jaunu radošuma lauku atklāšanu,” norāda Latvijas stāstnieku asociācijas valdes locekle un krājuma sastādītāja Māra Mellēna.

Rakstu krājumu sagatavojušas UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas stāstnieku asociācija ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu. Pašreiz tas ir pieejams UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas internetvietnē, kā arī drīzumā būs atrodams Latvijas Nacionālā kultūras centra, Valsts izglītības satura centra un apgāda “Madris” internetvietnēs.

Rakstu krājums tiks atklāts piektdien, 23. aprīlī, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla „Stāstu bibliotēkas” seminārā “Vietu, lietu un cilvēku stāsti: starp tiešsaisti un iesaisti”, kurā bibliotekāri un stāstnieki pulcēsies, lai pārrunātu 2020. gada aktivitātes un nākotnes ieceres, daloties pieredzē un gūstot padomu par veidiem, kā nemateriālo mantojumu iedzīvināt digitālajā formātā un nodot izmantojot tehnoloģiskās iespējas. Seminārs atklās XIV Kurzemes stāstnieku festivālu “Ziv zup”, kuru rīko biedrība “Kūrava” un Latvijas stāstnieku asociācija sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju.

Tāpat 23. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules grāmatu un autortiesību diena, kurā kopš 1995. gada UNESCO aicina ne vien godināt autorus un cienīt to tiesības, bet arī atgādina par lasīšanas nozīmi cilvēka dzīvē, vienlaikus mudinot grāmatas ne tikai lasīt, bet arī rakstīt pašiem.

2021. gadā aprit trīsdesmit gadi, kopš Latvija pievienojusies starptautiskajām organizācijām - ANO un UNESCO - , kuru darbība vērsta uz miera un drošības nodrošināšanu pasaulē un ilgtspējīgas attīstības sekmēšanu, veicinot starpvalstu sadarbību šo mērķu sasniegšanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU