DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

I. Šuplinska: digitālās pratības uzlabošanai svarīgi ieguldīt līdzekļus vismaz trīs virzienos

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, kā arī lielākajiem interneta operatoru pārstāvjiem sadarbības memoranda ”Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai” ietvaros veic skolu interneta uzlabošanas pasākumus. Nupat parakstīti arī pirmie līgumi ar Ādažu, Iecavas, Amatas, Pārgaujas, Sējas un Tērvetes pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu.  

Lai noskaidrotu savas skolas interneta jaudu un iespēju to uzlabot, projektā kopumā iesaistījušās 563 skolas, izveidota arī īpaša mājaslapa www.skoluinternets.lv. Projekta laikā ir apzināta kopējā situācija gan par iespējamajiem īstermiņa uzlabojumiem, gan arī vidēja un ilgtermiņa risinājumiem. Šie risinājumu ietver gan konsultācijas, gan iekārtu nomaiņu vai papildus “MikroTīkls” interneta iekārtu izvietošanu, kā arī iespējas rast individuālus tehniskos uzlabojumus.  Plānots, ka projekta sadarbības laikā ar valsts finansiālu atbalstu vairāk nekā 100 skolām būs panākti dažādi īstermiņa risinājumi. 

Projekta ietvaros tiek analizēta Latvijas skolu interneta pieslēguma jauda, šim pakalpojumam skolas varēja pieteikties projekta mājaslapā. Pārbaužu laikā speciālisti secinājuši, ka lielākajai daļai Latvijas skolu esošā interneta jauda ir pietiekama kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai.  

Kā atzīst izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska, digitālās pratības uzlabošanai ir svarīgi ieguldīt līdzekļus vismaz trīs virzienos - interneta jaudas stabilizēšanā visā Latvijas teritorijā, viedierīču pieejamībā skolās atbilstoši vecumposmam un digitālās pratības kompetences stiprināšanā, organizējot skolotāju apmācību. 

Vidējā termiņā projekta mērķis ir nodrošināt ātrāku internetu ar papildu tehnoloģisko iekārtu uzstādīšanu, kam savukārt nepieciešami lielāki finansiāli ieguldījumi. Ar SIA “Mikrotīkls” dāvinājumiem (745 iekārtas) jau vairāk nekā 100 skolās ir uzlabots datu pārraides ātrums, ko izmanto attālināto mācību procesa organizēšanai.  

Turpmākie soļi memoranda “Jaudīgs internets ikvienai Latvijas skolai” dalībniekiem paredz līgumu slēgšanu ar pašvaldībām par interneta pakalpojumu abonēšanas maksas segšanu izglītības iestādēs (no 2021. gada 1. aprīļa uz 9 mēnešiem).  IZM plānotās izmaksas ir 495 000 eiro.   

Pēc IZM lūguma Satiksmes ministrija kopā ar valsts akciju sabiedrību “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) ir izvērtējusi platjoslas interneta tīkla (vidējā jūdze) pieslēguma izveides iespējas tā sauktajās “baltajās teritorijās”. Panākta vienošanās, ka vidējās jūdzes papildu pieslēgumi tiks izveidoti 19 izglītības iestādēm 17 pašvaldībās. 

Pieteikt savu skolu un uzzināt vairāk par projektu var mājaslapā https://skoluinternets.lv/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU