DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Turpmāk patvēruma meklētāji varēs ātrāk sākt strādāt algotu darbu

Ceturtdien, 18. februārī, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz, ka turpmāk patvēruma meklētājiem tiesības uz nodarbinātību piešķirs jau pēc trīs mēnešiem.

Pašlaik spēkā esošais regulējums paredz, ka patvēruma meklētājiem tiesības uz nodarbinātību piešķir, ja sešu mēnešu laikā no viņu patvēruma pieteikuma iesniegšanas nav ticis pieņemts lēmums par starptautiskās aizsardzības statusu. Turpmāk paredzēts šo termiņu samazināt līdz trīs mēnešiem, ievērojot to, ka nodarbinātības savlaicīga uzsākšana dod iespēju gūt papildu ienākumus, veicina personu individuālu izaugsmi un palīdz nezaudēt kvalifikāciju, kā arī kopumā integrēties sabiedrībā.

Tomēr pastāv arī sava veida riski termiņa saīsināšanai tiesību uz nodarbinātību iegūšanai, piemēram, trešo valstu pilsoņi, apzinoties, ka starptautiskās aizsardzības statusa pieprasīšanai nav pamata, tomēr pieprasītu patvērumu, lai varētu iegūt neierobežotu piekļuvi darba tirgum.

2020.gadā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē saņemti 92 patvēruma pieteikumi no pilngadīgām personām.

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2013.gada 26.jūnija Direktīvu 2013/33/ES, ar ko nosaka standartus starptautiskās aizsardzības pieteikuma iesniedzēju uzņemšanai (pārstrādāta redakcija), maksimālais termiņš, kādā dalībvalstīm ir atļauts nepiešķirt tiesības uz nodarbinātību, ir deviņi mēneši kopš pieteikuma iesniegšanas, respektīvi, ja deviņu mēnešu laikā nav pieņemts lēmums par starptautiskās aizsardzības statusu, personai obligāti piešķiramas tiesības uz nodarbinātību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU