Ārkārtējās situācijas termiņa kārtējais pagarinājums liek meklēt risinājumus, lai, saglabājot līdzdalības un atklātības principus un sabiedrības tiesības piedalīties plānošanas dokumentu apspriešanā, vienlaikus tomēr netiktu būtiski kavēts teritorijas attīstības process.
Tāpēc VARAM atbalsta priekšlikumu noteikt publiskās apspriešanas kārtību ārkārtējās situācijas laikā atkarībā no plānošanas dokumenta veida, pieļaujot to pilnībā vai daļēji organizēt attālināti.
Patlaban spēkā esošais regulējums paredz, ka ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un attīstības programmas publisko apspriešanu var organizēt neklātienes formā, savukārt lokālplānojuma un detālplānojuma publiskai apspriešanai vismaz divu nedēļu laikā jānotiek klātienē.
VARAM rosina turpmāk ārkārtējās situācijas laikā pilnībā attālināti organizēt arī detālplānojuma publisko apspriešanu. Savukārt, lai rastu visaptverošāko, sabalansētāko un efektīvāko risinājumu lokālplānojuma publiskajās apspriešanas organizēšanai, VARAM uz darba sanāksmi ir aicinājusi tādas organizācijas kā Latvijas Teritoriālplānotāju asociāciju, Latvijas Pašvaldību savienību, Providus, Latvijas lielo pilsētu asociācijas, kā arī Tiesībsarga biroja un Rīgas apkaimju biedrības pārstāvjus.