DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Baltijas valstu premjeri aicina Eiropas Savienību nodrošināt “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas nekavējošu piegādi dalībvalstīm

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš kopā ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) pievienojas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu grupai, kas aicina ES institūcijas nodrošināt “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas piegādi ES dalībvalstīm nekavējoties, lai pēc tās apstiprināšanas tūlīt pat varētu uzsākt iedzīvotāju vakcināciju ar tām.

“Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību vadītāji pievienojas Austrijas, Čehijas, Dānijas un Grieķijas aicinājumam ES institūcijām nodrošināt nekavējošu “AstraZeneca” vakcīnas piegādi dalībvalstīm, lai uzreiz pēc tās apstiprināšanas varētu uzsākt iedzīvotāju vakcinēšanu. Procedūras ir jāievēro, bet jebkura kavēšanās maksā cilvēku dzīvības,” uzsver K. Kariņš, piebilstot, ka situācija saistībā ar Covid-19 joprojām ir smaga, jo saslimstība turpina saglabāties augsta un papildu riskus rada koronavīrusa jaunās, daudz lipīgākās, variācijas.

“AstraZeneca” vakcīnas pēc piegādes būtu pieejamas vakcinēšanai vienīgi tad, kad “AstraZeneca” vakcīna būs apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā. Eiropas Zāļu aģentūra iepriekš bija nākusi klajā ar paziņojumu, ka “AstraZeneca” vakcīnu plānots apstiprināt līdz janvāra beigām.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU