DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Noslēgušās Latvijas un Ķīnas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

2021. gada 13. janvārī attālināti notika Latvijas un Ķīnas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas, ko vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs un Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Cjins Gans (Qin Gang).

Amatpersonas pārrunāja valstu divpusējo sadarbību, Eiropas Savienības – Ķīnas attiecību aktualitātes, kā arī sadarbību Centrālās un Austrumeiropas valstu (CAEV) – Ķīnas formāta ietvaros un reģionālos jautājumus.

A. Pelšs attiecības ar Ķīnu raksturoja kā pragmatiskas un aktīvas, norādot, ka abas valstis meklē abpusēji izdevīgas sadarbības iespējas, taču nevairās arī pārrunāt jautājumus, kuros viedokļi ievērojami atšķiras, piemēram, cilvēktiesības un noteikumos balstītas starptautiskās sistēmas funkcionēšana. Latvija ir ieinteresēta stiprināt uz praktiskiem rezultātiem orientētu ekonomisko sadarbību ar Ķīnu, lai mazinātu savstarpējo tirdzniecības deficītu. Valsts sekretārs vērsa uzmanību uz nepieciešamību veidot līdzsvarotākas ES–Ķīnas attiecības, īpaši ekonomikā un starptautiskajā tirdzniecībā, kā arī uzsvēra atklātības un starptautiskās sadarbības nozīmi Covid-19 pandēmijas negatīvo seku pārvarēšanā. Puses arī pārrunāja gatavošanos februārī iecerētajam CAEV–Ķīnas sadarbības formāta samitam. 

Latvija un Ķīna šogad atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadienu. Latvijas un Ķīnas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas ir regulārs formāts, kurā tiek pārrunāta divpusējās sadarbība, kā arī aktuāli starptautiskās politikas jautājumi. Iepriekšējās politiskās konsultācijas notika 2017. gada martā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU