DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Valsts vides dienests aicina piedalīties papildus rīkotajā izglītojošā seminārā par vides aizsardzības prasībām autoservisos

Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) aicina Rīgas autoservisu īpašniekus un darbiniekus, kā arī profesionālo izglītības iestāžu studentus, kas apgūst automehāniķa profesiju, piedalīties papildus rīkotā tiešsaistes seminārā par vides prasībām autotransportlīdzekļu remontdarbnīcās (autoservisos), kas notiks ceturtdien,  2020. gada 17. decembrī. Tiešsaistes semināru būs iespējams skatīt VVD un LRAA facebook lapās.

Semināra mērķis – izglītot esošos un topošos uzņēmējus par vides prasībām, kas jāievēro autoservisu darbībā.

Semināru dalībniekiem būs iespēja iegūt zināšanas par vides aizsardzības normatīvo aktu prasībām, kas jāievēro autoservisu darbībā, piemēram, kādos gadījumos darbība jāreģistrē C kategorijas piesārņojošas darbības reģistrā, kā pareizi apsaimniekot atkritumus un notekūdeņus, kādas atskaites jāiesniedz, kā arī tiks sniegti praktiski padomi kā to paveikt.

Izglītojošā kampaņa norisinās Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Konsultē vispirms! principa ieviešana autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu (autoservisu) vides prasību kontrolē” ietvaros. 

Norises laiks: 2020. gada 17. decembris plkst. 14.00 – 16.30

Tiešsaistes semināra saite: https://www.facebook.com/events/396421731693727/

Semināra norise:

14.00

Semināra atklāšana

14.05

Jānis Brizga, vides eksperts

Skaidrojums par autoservisu darbības iespējamo ietekmi uz vidi un to radītajiem piesārņojuma veidiem. Par ķīmisko vielu izmantošanu autoservisos un to darbības ietekmi uz gaisa, grunts un notekūdeņu kvalitāti

14.25

Sandra Broka, vides aizsardzības normatīvā regulējuma eksperte

Prezentē Valsts vides dienesta un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas izstrādāto e-bukletu – rīku, kurā apkopota visa nepieciešamā normatīvo aktu informācija ikvienam autoservisa vadītājam vai īpašniekam, kā arī pieejami visu nepieciešamo dokumentu un atskaišu aktu paraugi vienuviet.

14.55

Kristaps Dreimanis, eksperts atkritumu apsaimniekošanas jomā

Stāstīs par sadarbību ar apsaimniekotājiem – vai ir nepieciešams sadarbības līgums un kam tajā jābūt, kā arī ko autoserviss var prasīt no apsaimniekotāja ar ko slēgts līgums (konteineri riepām, kartonam, plēvēm, baterijā; mucas eļļām, u.c.)

15.20

Kalvis Avotiņš, VVD Lielrīgas RVP Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs

Stāstīs par VVD pieredzi un pārkāpumiem, kas visbiežāk tiek novēroti autoservisos.

15.40

Informatīvs video “Soli pa solim”

16.00 – 16.30

Jautājumu atbilžu sadaļa/Aptauja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU