DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs Latvijas organizētā ANO pasākumā uzsver dezinformācijas draudus Covid-19 krīzes laikā

2020. gada 2. decembrī, ANO Ģenerālās asamblejas īpašās sesijas par Covid-19 priekšvakarā, Latvija sadarbībā ar Austrāliju, Franciju, Indiju un Indonēziju tiešsaistē rīkoja tematisku pasākumu "Atbilde infodēmijai". Diskusiju vadīja Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs un tās mērķis bija dalīties ar labāko praksi infodēmijas apkarošanā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzrunājot starptautisko auditoriju, aicināja stiprināt noturību pret dezinformācijas izplatīšanos pandēmijas laikā: ”Katru dienu vīruss prasa arvien jaunus upurus. Ievērojama vīrusa izplatība ir saistīta ar dezinformāciju, kas skar ikvienu cilvēku visā pasaulē. Dezinformācija atvieglo vīrusa izplatību, kavējot vakcināciju un atveseļošanos. Šeit valdībām ir plašāka loma – līdzās Covid-19 ierobežošanas pūlēm ir jācīnās pret dezinformāciju, kas ar to saistīta,” uzsvēra ministrs.

E. Rinkēvičs iepazīstināja ar Latvijas pieredzi cīņā pret dezinformāciju, sniedzot iedzīvotājiem pārbaudītu, faktos balstītu informāciju un sabiedrības informēšanā iesaistot jomas ekspertus un profesionāļus. Vienlaikus E.Rinkēvičs norādīja, ka tādām starptautiskajām organizācijām kā ANO, Pasaules Veselības organizācija un UNESCO ir unikāla loma globālās dezinformācijas apkarošanā, apvienojot visus iesaistītos un sasniedzot nozīmīgu pasaules iedzīvotāju daļu.

ANO Ģenerālās asamblejas prezidents Volkans Bozkirs atklāšanas uzrunā uzsvēra uzticības nozīmību institūcijām, lai nodrošinātu pārbaudītas un korektas informācijas sniegšanu. Tāpēc ir jāstiprina institucionālais ietvars nacionālā, reģionālā un starptautiskā līmenī. Ģenerālās Asamblejas prezidents izteica pateicību Latvijai par tematiskā pasākuma organizēšanu.

Diskusijā piedalījās arī pārstāvji no ar Austrālijas, Francijas, Indijas un Indonēzijas, Pasaules Veselības organizācijas, nevalstiskās organizācijas “Reportieri bez robežām”, kā arī ANO Globālās komunikācijas departamenta pārstāvis.

Diskusijas tiešraide tika pārraidīta ANO televīzijā. Ierakstu (angļu valodā) iespējams noskatīties Ārlietu ministrijas Youtube kontā: https://youtu.be/ot9OG44v-z0.

Termins infodēmija tiek lietots, runājot par dezinformācijas pandēmiju Covid-19 krīzes laikā. Lai iestātos pret dezinformācijas pavairošanu, 2020.gada jūnijā ANO sistēmā tika izplatīts Latvijas iniciēts Starpreģionu paziņojums par infodēmiju saistībā ar Covid-19, kuru parakstīja 130 ANO dalībvalstis un 2 ANO novērotāji.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU