DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

IDB nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret VUGD amatpersonu

Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 2211. panta pirmajā daļā un 2212. panta trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, IDB noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona, iespējams, nelikumīgi realizēja un glabāja ar akcīzes nodokļa markām nemarķētus alkoholiskos dzērienus lielā apmērā.

“Piecu gadu laikā kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas, kriminālvajāšanas uzsākšanai IDB ir nosūtījis vairāk nekā 220 kriminālprocesus un tajos nereti figurē arī amatpersonu iespējami veiktie noziedzīgi nodarījumi, kas saistīti ar nelikumīgu akcīzes preču apriti. Šādas amatpersonu veiktās pretlikumīgās darbības kaitē valsts pārvaldes reputācijai, kā arī rada ievērojamus zaudējumus valsts tautsaimniecībai. Būtiska loma šādu noziedzīgo nodarījumu atklāšanā un novēršanā ir visām tiesību aizsardzības iestādēm un sabiedrībai kopumā,” norāda Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2020. gada 1. novembrī apritēja pieci gadi kopš IDB dibināšanas un šo gadu laikā Biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada tā priekšnieks Valters Mūrnieks un šī gada 28. jūlijā, nozares vadībai un Ministru kabinetam atzinīgi novērtējot Iekšējās drošības biroja līdz šim paveikto, Ministru kabinets pagarināja V. Mūrnieka pilnvaru termiņu IDB priekšnieka amatā uz pieciem gadiem, līdz 2025. gada 31. oktobrim.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU