DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Speciālo operāciju pavēlniecībā atklāta jauna infrastruktūra

FOTO: Aizsardzības ministrija

25. novembrī Nacionālo bruņoto spēku Speciālo operāciju pavēlniecībā aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails apmeklēja jaunās infrastruktūras atklāšanas pasākumu.

“Jaunas infrastruktūras izbūve ir liels sasniegums speciālo operāciju spēju stiprināšanā. Tas ir pierādījums tam, ka kopā ar sabiedrotajiem mēs varam gāzt kalnus. Tas skaidri un nepaprotami demonstrē mūsu attieksmi pret speciālo operāciju spēkiem, kas ir Nacionālo bruņoto spēku elite uz ko mēs vienmēr varam paļauties,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.  

“ASV ieguldījums fundamentālā infrastruktūrā ir stingrs apliecinājums par konsekvenci, pārliecinošu atbalstu Latvijas aizsardzības sistēmai un ilgtspējīgu militāro sadarbību. Šis notikums ir nozīmīgs ar to, ka infrastruktūras uzlabojumā ieguldīts arī Latvijas finansējums,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Jaunā infrastruktūra izbūvēta par Latvijas un ASV finansējumu  Eiropas Atturēšanas iniciatīvas (European Deterrence Iniciative, EDI) projektu ietvaros.

Nacionālo bruņoto spēku bāzē tika atklātas četras jaunbūves, tostarp mūsdienu militārajām un vides prasībām atbilstoša autotransporta teritorija, helikopteru nosēšanās laukums, transportlīdzekļu apkopes ēka un munīcijas izvietošanas laukums. Jaunizveidoto objektu kopējās izbūves izmaksas ir  ap 5,6 miljoniem eiro, no kuriem Latvijas finansējums ir 2,6 miljoni eiro un ASV finansējums  - aptuveni 3 miljoni eiro.

Objekta izbūvi pēc ASV Speciālo operāciju pavēlniecības Eiropā uzdevuma koordinēja NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra (NATO Support and Procurement Agency), savukārt autoparka pārbūvi -   Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, kas ASV finansēto projektu ietvaros arī nodrošināja projektēšanu un būvuzraudzību.

Būvniecība tika uzsākta 2019.gada beigās un visos objektos to veica SIA “Arčers”, kas ļāva nodrošināt visu būvniecības procesa sinhronizāciju. Bāzē joprojām  turpinās darbi pie citiem ASV finansētiem objektiem, kurus plānots pabeigt un nodot ekspluatācijā 2021.gada pirmajā pusē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU