DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Bauskā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzes atklāšanas ceremonija

Otrdien, 10. novembrī plkst. 14:00 notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona bāzes atklāšanas ceremonija. Jaunā bāze atradīsies Bauskā, Biržu ielā 13C.

Svinīgās lentas griešanas ceremonijā piedalīsies Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs un 53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins.

“1. Rīgas brigādes vienības turpina pilnveidoties un jaunās bāzes atklāšana Bauskā tam ir pavisam praktisks apliecinājums. Ceru, ka tas mudinās arī jaunos zemessargus no Bauskas apkārtnes izvēlēties pievienoties 53. kājnieku bataljonam. Stiprināt Zemessardzes infrastruktūru Bauskā ir nozīmīgi arī no stratēģiskiem apsvērumiem, jo, kā mēs jau to zinām no vēstures, pretinieks mūsu zemē bieži ir ienācis tieši caur Zemgales līdzenumu. Ar šo mēs nododam netiešu vēstījumu, ka mēs izaicinājumus drošībai uztveram nopietni un esam gatavi aizstāvēt šos stratēģiski svarīgos vārtus uz Rīgu,” uzsver 1. Rīgas brigādes komandieris Aivars Krjukovs.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU