DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Bordāns Madonā apspriež tiesu darba iespējas pēc saslimstības ar Covid-19 pieauguma

Piektdien, 23. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns Madonā tikās ar Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāju Edīti Knēgeri un Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Jāni Grīnbergu.

Sarunās ar tiesu pārstāvjiem J.Bordāns apsprieda tiesu organizatoriskās vadības jautājumus, kā arī nepieciešamo piesardzības pasākumu nodrošināšanu tiesu darbā Covid-19 izplatības ierobežošanai.

J.Bordāns: “Pateicoties līdzšinējiem ieguldījumiem tieslietu nozares modernizācijā, mēs lielā mērā tehniski un digitāli esam sagatavoti darba organizēšanai šajos īpašajos apstākļos. Tas mums bez kavēšanās ļauj pielāgoties Covid-19 pandēmijas izplatību ierobežojošajiem nosacījumiem.”

Salīdzinot laika periodu no 10. jūnija pēc ārkārtas situācijas beigām ar tādu pašu laika posmu 2019.gadā, civillietu sēžu skaits videokonferences režīmā ir palielinājies par 53% pirmajā instancē un 7% otrajā instancē, savukārt krimināllietu sēžu skaits – par 145% pirmajā instancē un par 98% otrajā instancē.

Savukārt videokonferences savienojumu laiks Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu namā ir palielinājies par 32,4%, visās apgabaltiesās kopumā – par 26,5%.

Vienlaikus ministrs uzsver, ka jāturpina darbs pie jaunu digitālu rīku ieviešanas un līdz šim ieviestie pagaidu risinājumi ir jānostiprina ilgtermiņā, lai mazinātu krīzes ietekmi uz tiesu darbu, tajā skaitā izvairītos no piesardzības apsvērumu dēļ neizskatīto lietu sastrēgumiem, un atvieglotu personu piekļuvi tiesām.

Vizītes laikā Madonas tieslietu namā tieslietu ministrs ieradās arī Valsts probācijas dienesta Madonas nodaļā. Lai ievērotu ar Covid-19 izplatību noteiktos piesardzības pasākumus un nodrošinātu nepārtrauktu funkciju īstenošanu, arī VPD ir pārorganizējis savu ikdienas darbu. Lai mazinātu sabiedrības veselības drošības riskus, ar katru konkrēto klientu VPD sazinās un strādā individuāli pielāgotā formā, tostarp arī attālināti, izmantojot tiešsaistes rīkus.

Papildu informācija:

Pērn decembrī atklātajā Madonas tieslietu namā šobrīd atrodas pirmās instances un apelācijas instances tiesu iestādes – Vidzemes apgabaltiesas tiesu nams Madonā un Vidzemes rajona tiesa Madonā, tur strādā trīs Vidzemes apgabaltiesas tiesneši un pieci Vidzemes rajona tiesas tiesneši, kā arī 21 darbinieks.

Madonas tieslietu namā ir mūsdienu prasībām atbilstoša darba vide, kas pielāgota tiesu darba specifiskajām vajadzībām. Abām tiesu iestādēm ir vienota kanceleja. Tieslietu namā atrodas septiņas tiesas sēžu zāles. Telpas ir aprīkota ar modernām tehnoloģijām, ar audio iekārtām un videokonferences iespējām. Šajā namā atrodas arī Valsts probācijas dienesta Madonas nodaļa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU