DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Pēdējā Tehnoloģiju pēcpusdienā māksla satiksies ar mākslīgo intelektu

Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas pēdējā diskusiju pēcpusdienā, kas notiks ceturtdien, 24. septembrī, uzaicinātie eksperti stāstīs par mākslīgā intelekta izmantošanu mākslā.  

Tehnoloģiju pēcpusdienā "Māksla, mākslinieks un mākslīgais intelekts" uzstāsies multimediju nozares speciālists Mārtiņš Dāboliņš un Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa. 

M. Dāboliņš seko savai kaislei vizuālajā mākslā. Vairāk nekā desmit gadus viņš apkalpo korporatīvus pasākumus, koncertus un izrādes, nodrošinot interaktīvu video scenogrāfiju. Savos darbos viņš izmanto jaunākās pieejamās tehnoloģijas, ar kurām eksperimentējot, atrod jaunus virzienus, ko piedāvāt kā risinājumus saviem nozares klientiem. 

“Pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc interaktivitātes ir strauji pieaudzis; ja kādreiz klienti interesējās par video tiešraidēm starp notikumu vietām viņu pasākumā, tad tagad klienti pieprasa sociālo tīklu foto galerijas, slēgtu grupu notikumu sienas, čatu integrāciju video scenogrāfijā un citus inovatīvus pakalpojumus. Šādu risinājumu radīšanai ir svarīga radošā uztvere, kā arī spēja programmēt spraudņus un programmas,” skaidro M. Dāboliņš. 

Lekcijā M. Dāboliņš stāstīs, kā sākās viņa ceļš mākslā, rādīs savus darbus, stāstīs par nākotnes tendencēm, mākslīgo intelektu un tā integrāciju darbā, kā arī dalīsies ar resursiem, instrumentiem un programmām. 

Savukārt R. Strazdiņa savā stāstījumā dalīsies ar to, kas ir mākslīgais intelekts, kā tas radās un vai mākslu nākotnē vairs neradīs cilvēks un mēs baudīsim “mākslīgu mākslu”. 

Diskusijā varēs piedalīties klātienē vai arī vērot interaktīvā tiešraidē. Neatkarīgi no apmeklējuma veida, diskusijai nepieciešams piereģistrēties: https://inovacijudiena2020.lu.lv/  

Līdz LU jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas galvenajam pasākumam 25. septembrī LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā,  LU rīko iesildošās diskusijas. Pirmajā diskusijā  prezentāciju meistars Kristaps Pētersons dalījās ar dažādiem padomiem, kā labāk veidot prezentācijas un kam pievērst uzmanību, uzstājoties auditorijas priekšā. Otrajā diskusijā pilsētplānotāji apskatīja LU Akadēmiskā centra attīstības nozīmi un ieskicēja citus būtiskus pilsētvides jautājumus, uzsverot Pārdaugavas teritorijas pilnveidošanas nepieciešamību. 

LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas, kas notiks 25. septembrī LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, galvenais vadmotīvs ir “Viedā Universitāte”. Pasākums dod iespēju studentiem, pētniekiem un absolventiem demonstrēt gada laikā paveikto, kā arī radīt jaunas, inovatīvas idejas. Pasākums tiks aizvadīts otro gadu pēc kārtas, taču tā būs pirmā reize, kad tā laikā LU atzīmēs savu dzimšanas dienu – Latvijas Universitātei 101! Tāpat nemainīgi arī šajā gadā Latvijas Universitātes Absolventu klubs īpaši aicina ikvienu Universitātes absolventu apmeklēt pasākumu un kopā atzīmēt “LU absolventu dienu”. 

  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU