DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Studenti attīsta dabasgāzes patēriņa prognozēšanas modeli AS «Conexus Baltic Grid»

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Demola Latvia

Inovāciju platformā «Demola Latvia» studentu komanda attīsta risinājumu, kas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoram AS «Conexus Baltic Grid» palīdzēs precīzāk prognozēt dabasgāzes patēriņu. Studenti no visām Latvijas augstskolām tiek aicināti līdz 4. oktobrim pieteikties «Demola Latvia» rudens sezonai, lai radītu risinājumu konceptus uzņēmumu izaicinājumiem.

Lai nodrošinātu stabilas dabasgāzes piegādes, būtiski ir prognozēt nākotnes patēriņu. «Demola Latvia» 2020. gada pavasara sezonā AS «Conexus Baltic Grid» izaicināja studentus meklēt veidus, kā paaugstināt 14 dienu patēriņa prognožu precizitāti. «Sadarbojoties ar uzņēmumu, veicot zinātnisko izpēti un vācot datus, mēs izstrādājām excel matemātisko prognožu modeli. AS «Conexus Baltic Grid» novērtēja mūsu veikumu un licencēja to. Turpinām sadarbību ar uzņēmumu, lai ar mašīnmācīšanās palīdzību radītu automatizētu patēriņa prognozēšanas platformu,» stāsta Zane Feodorova, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes maģistrantūras studente. Viņa risinājumu izstrādāja kopā ar Banku augstskolas studentu Leonu Ālīti, ar kuru sadarbojoties turpina modeļa attīstību, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studenti Anniju Zikmani un Rīgas Biznesa skolas studentu Filipu Pavāru. Vērtējot programmu, Z. Feodorova saka: «Tas bija profesionāls piedzīvojums!»

«AS «Conexus Baltic Grid» projektā «Demola Latvia» saskatīja iespēju piesaistīt jaunus speciālistus, kuri ir atvērti radošām idejām, nebaidās no izaicinājumiem un ir gatavi uzdevumu skatīt no dažādiem rakursiem. Projekta dalībnieki AS «Conexus Baltic Grid» speciālistus patīkami pārsteidza ne tikai ar izpratni par uzdevumu, savu redzējumu par risinājumu, bet arī ar komunikācijas spējām. Rezultāts priecē, jo esam nonākuši pie jaunām idejām un to risinājumiem,» atzīst Dace Baltābola, AS «Conexus Baltic Grid» Komunikācijas daļas vadītāja.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Tā dod iespēju studentiem strādāt biznesa vidē un četrus mēnešus saņemt 200–228 eiro ikmēneša stipendiju. Studentu komandām izpētei un risinājumu izstrādei ir pieejams arī 2500 eiro atbalsts. Uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Programmu īsteno RTU sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), taču tajā piedalīties var jebkuras augstskolas studenti. 2020. gada pavasara sezonā dalībai pieteicās 154 studenti no 15 augstskolām, tika izstrādāti risinājumi 11 uzņēmumu problēmsituācijām. Septiņus no tiem uzņēmumi licencēja.

Rudens sezonai izaicinājumus iesniegušas 10 kompānijas un uzņēmēji, piemēram, AS «Baticovo», SIA «Maxima», SIA «PricewaterhouseCoopers», SIA ««Ventspils Nafta» termināls», nodibinājums «Creativity Lab», SIA «Efectio» un citi. Iepazīties ar izaicinājumiem un pieteikties dalībai iespējams https://applications.demola.net/?location=latvia

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem».

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI